STSport

W wieku 44 lat zmarł były zawodnik MMA Kevin Randleman. Amerykański fighter trafił do szpitala z silnym zapaleniem płuc, a w wyniku powikłań zmarł na niewydolność serca. W 1999 roku Randlemann wywalczył tytuł mistrza świata mieszanych sztuk walki w wadze ciężkiej. Na swoim koncie zapisał więc triumf w najbardziej prestiżowej organizacji na świecie, czyli w UFC.

Kevin Randleman

Kevin Randleman według amerykańskich mediów trafił do szpitala z ciężkim zapaleniem płuc, ale jego życia nie udało się uratować wskutek niewydolności serca.
Amerykanin w czasie kariery zawodniczej doczekał się przydomka „Monster”, czyli „Potwór”. To przez niezwykły styl walki, jaki preferował. W czasie swojej aktywności sportowej był także wrestlerem i zapaśnikiem.

Mistrzowski tytuł w UFC Kevin Randleman zdobył w listopadzie 1999 roku na gali UFC 23. Pokonał wtedy Pete’a Williamsa. Mistrzowski pas stracił dokładnie rok później, kiedy pokonał go Randy Couture. Wcześniej zdołał raz obronić swój tytuł.

Fani jego talentu zapamiętają go przede wszystkim ze wspaniałej kondycji, atletycznej budowy ciała i niezwykle mocnych ciosów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.