STSport

23 marca w Łodzi odbędzie się gala KSW 47! W walce wieczoru pogromca Polaków Phil De Fries zmierzy się z Tomaszem Narkunem. Stawką będzie pas wagi ciężkiej. W akcji zobaczymy też m.in. Mariusza Pudzianowskiego, Szymona Kołeckiego oraz Damiana Janikowskiego. Sprawdźcie kartę walk KSW 47!

Po dwukrotnym pokonaniu Mameda Khalidova przed Narkunem kolejne wyzwania. Jednym z nich jest zdobycie pasa drugiej kategorii wagowej. Tylko Mateusz Gamrot był w stanie wywalczyć tytułu w dwóch dywizjach jednocześnie. 23 marca może się to zmienić. „Żyrafa” musi „tylko” pokonać najlepszego aktualnie w królewskiej kategorii Phila De Friesa.

Anglik miał być solidnym wzmocnieniem wagi ciężkiej, tymczasem okazał się znacznie lepszym nabytkiem, niż początkowo sądzono. Najpierw rozmontował Michała Andryszaka na KSW 43, by na KSW 45 obronić tytuł, poddając Karola Bedorfa. Czy w Łodzi skompletuje hat-trick?

– Na pewno De Fries będzie cięższym zawodnikiem, a ja będę szybszy i dynamiczniejszy. Zrobiłem krótką przerwę po ostatniej walce i szybko wróciłem na salę. Jesteśmy na etapie robienia siły, a szczyt ma przyjść w dniu walki. Celujemy z formą jak zawsze – ocenił Narkun.

Wcześniej do klatki największej polskiej organizacji MMA wejdą Mariusz Pudzianowski oraz Szymon Kołecki. Na starcie brutalnej siły sportowców wywodzących się ze sportów siłowych czeka wielu kibiców w Polsce. „Pudzian” wcale nie stracił zapału po błyskawicznej porażce z Bedorfem. Wręcz przeciwnie, trenuje równie ciężko, by wrócić na ścieżkę zwycięstw. Z kolei Kołecki stanie przed szansą pokonania najbardziej medialnego przeciwnika w karierze.

– Potrafiłem skopać nogę przeciwnika, że aż nie mógł chodzić. Potrafiłem też znokautować ręką, wywalić skontrolować, ubić w parterze. Jeszcze chyba tylko nie wygrałem przez duszenie. Wszystko przede mną – ocenił Pudzianowski.
Do klatki po porażce z Michałem Materlą wróci Damian Janikowski. Jego rywalem będzie Aleksandar Ilic. Serb wygrał siedem starć w pierwszej rundzie i właśnie na samym początku powinien być najgroźniejszy.
Ciekawie zapowiada się też konfrontacja o podtekstach pozasportowych między Borysem Mańkowskim a Normanem Parkiem. Obaj zawodnicy starli się podczas gali w Dublinie, kiedy „Tasmański Diabeł” stał w narożniku Mateusza Gamrota. Po walce, która zakończyła się werdyktem „no contest”, Irlandczyk chciał podziękować Mańkowskiemu, ale ten odmówił. Wywiązała się przepychanka, w trakcie której Marcin Bilman uderzył Parke’a. Konflikt zostanie wyjaśniony w klatce KSW.

Karta walk KSW 47:

Waga ciężka: Phil De Fries (16-6-1NC, 2 KO, 12 SUB) – Tomasz Narkun (16-2, 3 KO, 12 SUB) – o pas mistrzowski
Waga ciężka: Mariusz Pudzianowski (12-6-1NC, 5 KO, 2 SUB) – Szymon Kołecki (6-1, 6 KO)
Waga półśrednia: Borys Mańkowski (19-7-1, 3 KO, 7 SUB) – Norman Parke (25-6-1-1NC, 4 KO, 12 SUB)
Waga ciężka: Fernando Rodrigues Jr (12-4, 8 KO, 2 SUB) – Satoshi Ishii (19-8-1, 2 KO, 9 SUB)
Waga średnia: Damian Janikowski (3-1, 3 KO) – Aleksandar Ilic (10-2, 6 KO, 2 SUB)
Waga piórkowa: Marcin Wrzosek (13-5, 5 KO, 3 SUB) – Daniel Torres (8-4-1NC, 4 KO, 1 SUB)
Waga musza: Karolina Owczarz (1-0, 1 SUB) – Aleksandra Rola (2-0)
Waga lekka: Maciej Kazieczko (4-1, 2 KO) – Bartłomiej Kopera (9-4, 7 SUB)
Waga kogucia: Dawid Gralka (6-2, 4 SUB) – Paweł Polityło (2-1)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.