STSport

Karolina Kowalkiewicz (12-2, 1 KO, 2 SUB) już w nocy z soboty na niedzielę, 8/9 września, wystąpi na gali UFC 228 w Dallas. Łodzianka zmierzy się z faworyzowaną Jessicą Andrade (18-6, 5 KO, 7 SUB). W obszernym wywiadzie na atenie Polsat Sport zdradziła kilka rzeczy na temat przygotowań i taktyki.

Karolina Kowalkiewicz (foto:Super Express)

Karolina Kowalkiewicz (foto:Super Express)

Maciej Turski: Przygotowania do walki z Jessicą Andrade można uznać za zakończone. Jak wyglądał ten konkretny okres przygotowawczy i czy znacząco różnił się od tych, które już masz za sobą?

Nie chcę zapeszać, ale to były najlepsze i najfajniesze przygotowania w mojej karierze. Nie złapałam żadnej kontuzji, nie chorowałam i wszystko układało się doskonale. Pewnie na taki stan rzeczy wpłynęła również pora roku. W lato, gdy jest ciepło, jestem mniej podatna na wszystkie kontuzje i wirusy. Bardzo poprawiłam dynamikę i siłę. Staraliśmy się przygotować na sytuację, w której moja rywalka sprowadzi walkę do parteru. Zobaczymy, czy jednak będę taka mądra w Dallas…

Zawodnicy często unikają okresów przygotowawczych w okresie wakacyjnym. Dla Ciebie to nie był żaden problem, a może nie zastanawiałaś się po prostu dłużej nad tym?

Chciałam tej walki, chciałam konfrontacji z Jessicą Andrade. Pora roku? Zawsze wolę treningi w okresie wiosenno/letnim. Lepiej funkcjonuję, gdy rano za oknem widzę promienie słoneczne. Mam wtedy więcej energii i na pewno miało to wpływ również na moje przygotowania.Pracowałam nad każdym elementem. Wiem, że ona jest silna i lubi walczyć w parterze. Jestem jednak gotowa na każdą płaszczyznę. Muszę otwarcie powiedzieć, że chcialabym się z nią zmierzyć w parterze. Chciałabym zobaczyć jak to faktycznie wygląda i czy jest tam taka mocna. Widziałam jak dobrze sobie radziła i fajnie z góry pracowała w walce z Claudią Gadelhą. Chciałabym to sprawdzić.

Okres przygotowawczy głównie przepracowany w Shark Top Team w Łodzi, ale to miejsce się sprawdza. Nie dość, że macie chyba najlepsze dziewczyny w Polsce, to dodatkowo twardo stąpasz tutaj po ziemi. Czasami trzeba posprzątać męską szatnię po zakończonym treningu i nikt nie pozwoli Ci odlecieć w powietrze.

Nikomu tutaj sodówa do głowy nie strzeli. Jak tylko ktoś próbuje przykozaczyć, to szybko sprowadzany jest na ziemię. Uwielbiam trenować z tymi samymi ludźmi, z moimi trenerami i mam wszystko, czego potrzebuję. Czasami warto posparować z innymi zawodniczkami, ale w końcówce przygotowań sparujemy ze starymi znajomymi.

Czy trudniej było przygotować się do tej walki ze względu na to, że do tej walki mogło dojść już wcześniej? Znasz ją dzięki temu lepiej, a może stała się bardziej skomplikowana do rozczytania z powodu dogłębnej analizy?

Analizę swoich przeciwniczek zostawiam sztabowi szkoleniowymi i to oni układają dla mnie taktykę pod pojedynek. Ja już zaczęłam wcześniej przygotowania do tego pojedynku, ale ze względu na infekcję musiałam odwołać swój występ. Założenia taktyczne nie uległy zmianie, a miałam po prostu na przysposobienie tej wiedzy więcej czasu.

Co z tej analizy udało się wywnioskować?

Na pewno ma jej najmocniejszą stroną jest siła. Ma również bardzo dobre zapasy. Na jej niekorzyść działają natomiast warunki fizyczne, bo nie jest najwyższą zawodniczką. Myślę, że w konfrontacji ze mną na pewno jej najsłabszą stroną będzie chaotyczna, agresywna stójka. Jeśli będę dobrze pracowała na nogach to można uniknąć jej prób obaleń, ale zakładam, że i tak wyląduję na pupie. Wszystko wyjdzie w walce i jestem naprawdę ciekawa jej siły fizycznej. Nie mogę się już doczekać!

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu. Już w nocy z soboty na niedzielę gala UFC 228 z dwoma walkami mistrzowskimi. Karta główna z udziałem Karoliny Kowalkiewicz od godziny 4:00 w Polsacie Sport!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.