STSport

Miło nam poinformować, że Federacja KSW zakontraktowała kolejnego czołowego zawodnika z Polski. Nowym nabytkiem został zawodnik olsztyńskiego Arrachionu, Karol Celiński. Co więcej, fani mieszanych sztuk walki będą go mogli oglądać na głównej karcie walk już 22 marca podczas gali KSW26, która odbędzie się w warszawskiej hali Torwar.

34-letni to numer trzy polskiego rankingu wagi półciężkiej, podopieczny duetu Szymon Bońkowski i Paweł Derlacz oraz główny trener filii Arrachionu z Morąga. Na swoim koncie ma stoczonych szesnaście zawodowych walk w formule MMA z czego aż jedenaście wygranych. Swoją ostatnią walkę stoczył w październiku 2013 na gali w Szczecinie, gdzie przez poddanie pokonał innego weterana Federacji KSW, Michała Fijałkę. Po tamtym pojedynku Celiński miał pauzę spowodowaną operacją kolana. Wrócił do treningów niedawno i jak zapowiada na galę w marcu będzie gotowy na 120%.
Dla mierzącego 182 centymetry wzrostu Karola będzie to pierwsza walka dla Federacji KSW, lecz nie pierwsza wizyta na KSW. Już wielokrotnie można go było zobaczyć w narożniku podczas walk Mameda Khalidova i Aslambeka Saidova.

Celiński stoczy trzyrundowy pojedynek w limicie wagowym do -93 kilogramów. Jego rywalem w debiucie dla Federacji KSW będzie anonsowany już wcześniej Goran Reljic.

www.konfrontacja.com

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.