STSport

Jedno z najlepszych starć wagi ciężkiej ostatnich lat w Polsce będzie miało swoją kontynuację podczas gali KSW 39: Colosseum. Michał Kita (17-8, 9 KO, 6 Sub) stanie po raz drugi przed byłym mistrzem Karolem Bedorfem (14-3, 5 KO, 3 Sub) 27 maja na PGE Nardowym, by zrewanżować się za porażkę sprzed dwóch lat.

Bilety na historyczną galę KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym, 27 maja w Warszawie, w cenie już od 25 złotych, są dostępne na eBilet.pl.

Po utracie pasa kategorii ciężkiej Bedorf postanowił zmienić zupełnie sposób przygotowań i zapowiada nową jakość na KSW 39. Niepokonany przez niemal 5 lat szczecinianin na białym ringu i w okrągłej klatce udowadniał, że jest jednym z najlepszych zawodników królewskiej kategorii na Starym Kontynencie. Pod ciosami 33-latka padali na deski m.in. Paweł Nastula, Rolles Gracie i James McSweeney. Bedorf przepięknym wysokim kopnięciem znokautował również Michała Kitę. Dopiero na KSW 37 Fernando Rodrigues Jr wykorzystał słabszą dyspozycję mistrza i zafundował mu pierwszą porażkę przez nokaut w karierze.

Michał Kita od lat uważany był za zawodnika ze ścisłej czołówki kategorii ciężkiej w Polsce. W ciągu ponad dziesięciu lat zawodowej kariery „Masakra” mierzył się z niezwykle wymagającymi rywalami, a od 2015 roku jest zawodnikiem KSW. W swoim debiucie dla największej europejskiej organizacji zabrzanin od razu stanął przed mistrzem Karolem Bedorfem i zdaniem wielu obserwatorów wygrywał starcie na KSW 33 aż do momentu znakomitej akcji ówczesnego czempiona. Na KSW 36 Kita powrócił na zwycięską ścieżkę dzięki poddaniu Michała Włodarka w pierwszej rundzie i tym samym wywalczył sobie szansę na upragniony rewanż ze szczecińskim Berserkerem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.