STSport

Marcin Szreder już wie, z kim będzie walczyć na gali FEN 16 Warsaw Reloaded. Zdobywca Pucharu Europy WAKO w K-1 i low kick 11 marca na Torwarze zmierzy się z ambitnym Białorusinem Iharem Kamkou, który zadebiutuje w organizacji Fight Exclusive Night.

Marcin Szreder, chociaż niedawno świętował czterdzieste urodziny, a kick-boxing traktuje jako odskocznię od prowadzenia interesów, to wciąż należy do najgroźniejszych zawodników w swojej kategorii wagowej. Słynący z twardej, nieustępliwej postawy w ringu fighter klubu Palestra Warszawa to m.in. zdobywca Pucharu Europy WAKO w K-1 i Pucharu Europy WAKO w kickboxingu low-kick oraz złoty medalista Polish Open. Wielokrotnie stawał też na różnych stopniach podium kickbokserskich mistrzostw Polski. Na zawodowych arenach Szreder stoczył dotąd 5 walk, z których czterokrotnie wychodził zwycięsko. W klatkoringu Fight Exclusive Night debiutował na gali FEN 11 Warsaw Time, bez problemu pokonując na punkty Turka z niemieckim paszportem Aytaca Yahsiego. Z kolei w drugim swoim występie podczas FEN 13 Summer Edition wspólnie z Arturem Bizewskim zafundowali kibicom zażartą kickbokserską wojnę, w której zwycięstwo większościową decyzją sędziów przypadło jego rywalowi.

28-letni Ihar Kamkou jest reprezentantem stołecznego klubu Evrica Mińsk. Waleczny, odważnie idący na wymiany ciosów i kopnięć białoruski kickbokser ma większe od Szredera doświadczenie w zawodowym K-1 – stoczył dotychczas 25 walk, wygrywając 17 pojedynków. W ostatnich miesiącach dwukrotnie występował w Polsce, w obu przypadkach biorąc na ostatnią chwilę zastępstwo za niezdolnych do walki innych zawodników. W grudniu 2015 roku Kamkou na gali Makowski Fighting Championship 9 w Nowej Soli decyzją sędziów uległ Marcinowi Bodnarowi, a w listopadzie ubiegłego roku na gali Celtic Gladiator 11 w Krakowie przez techniczny nokaut przegrał z mistrzem FEN Tomaszem Sararą. 11 marca na Torwarze Białorusin zadebiutuje w klatkoringu Fight Exclusive Night.

W drugim już ogłoszonym  pojedynku na zasadach K-1 podczas FEN 16 Warsaw Reloaded zmierzą się Artur Bizewski z Arkadiuszem Wrzoskiem. Gala na Torwarze będzie także okazją do debiutu w organizacji FEN Radosława Paczuskiego. W walce wieczoru w formule MMA zmierzą się 11 marca niepokonany od blisko 4 lat Kamil „Bomba” Łebkowski z Brazylijczykiem Gabrielem „Gabito” Silvą, którego z narożnika będzie wspierał starszy, walczący w UFC brat Erick Silva. Kibice obejrzą też m.in. pojedynki MMA Michała Oleksiejczuka z Włochem Riccardo Nosiglią, Kamila Gniadka z Łukaszem Stankiem, Pawła Pawlaka z Ireneuszem Szydłowskim oraz Arkadiusza Medyńskiego z Sebastianem Kotwicą.

Bilety na galę FEN 16 Warsaw Reloaded już do kupienia na Eventim.pl i KupBilet.pl. Bilety VIP i zamówienia grupowe – tel. 601 877 229.

FEN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.