STSport

Dobrze znany kibicom MMA w Polsce – Kamil „Vanderlei” Bazelak już wkrótce w angielskim Southend on Sea stanie w szranki do pojedynku którego stawką będzie pas mistrzowski organizacji UWC z doświadczonym Anglikiem – Darrenem Towlerem.

Zaczynając od pamiętnego debiutu na KSW 18 z Kamilem Walusiem w 2012 roku, będzie to już 15 pojedynek Kamila Bazelaka w MMA. Gdy doliczymy do tego zawodowe pojedynki w innych formułach – K1 (3-0), Boksie (0-2), Wrestlingu (4-0), karate (czarny, mistrzowski pas kyokushin IBK – 2 dan) oraz ju-jitsu (czarny pas – 2 dan) to uczciwie trzeba przyznać, że doświadczenie Kamila w sportach walki prezentuję się imponująco.
W tym momencie warto przypomnieć, jak zaraz po debiutanckim pojedynku z Walusiem na KSW 18, Kamila Bazelaka krytykowała duża cześć internatów i kibiców, zarzucając mu komercję, nadmierną promocję w mediach kosztem prawdziwych aspiracji sportowych. Minęło kilka lat, a życie zweryfikowało realną rzeczywistość w tej kwestii – konsekwencji w działaniu temu zawodnikowi odmówić nie można, pomimo ujemnego bilansu.

Wracając do najbliższego pojedynku Kamila, to odbędzie się on już 22 lipca w organizacji UWC w której walczą m.in takie asy europejskiego MMA jak: Stav Economou, czy znany z występów w KSW – Leszek Krakowski.        Przeciwnik Kamila – Darren „Powerhouse” Towler to były mistrz angielskiej organizacji UCMMA, z bilansem 9 wygranych i 8 porażek. Walczył z tak mocnymi i doświadczonymi rywalami jak: Tomasz Czerwiński (wygrana już w 1 rundzie) czy znany z występów w UFC -James Mulheron (przegrana na punkty po 3 rundach).

W tym roku Bazelak, zaprezentuję się oprócz tego na drugiej edycji, nowej powstałej organizacji na polskim rynku MMA i K1- WLC (Warriors Life of Championship) oraz jak podaje federacja PL MMA ma ponoć także wystąpić w walce wieczoru z Szymonem Kołeckim, na 74 – medialnej odsłonie organizacji Mirosława Oknińskiego. W chwili obecnej bilans Kamila Bazelaka w MMA to 6 zwycięstw (m.in z Karlem Etherigtonem na gali BAMMA) i 9 przegranych, wszakże przy porażkach i nazwiska zacne bo m.in – dwukrotnie Stav Economou, Oli Thompson, Tom Aspinall, czy w rewanżu Karl Etherigton. W tym roku dotychczas Kamil zanotował dwa zwycięstwa – na gali FWL z Johnem „Bosko” Greenem (0-2), oraz Carlosem Wiliamsem na gali WLC1 (0-2).

Dodając do tego działalność publicystyczną Kamila Bazelaka (polityka, aksjologia, historia), promotorską (Valetudo Promotions) i charytatywną, można się już teraz zastanawiać czy doba dla tego zawodnika nie trwa więcej niż 24 godziny… Głównym zajęciem jednak „Polskiego Vanderleia” jest praca jako instruktor karate, trener MMA i to właśnie na tej płaszczyźnie Kamil odnosi największe sukcesy sportowe. Tylko w bieżącym roku sekcja Kamila Bazelaka – Karate Andrespol zrzeszona w organizacji Kyokushin IBK, zdobyła aż 43 złote medale, 48 srebrnych i 53 brązowych medali w różnych zawodach! Przyjrzyjmy się zatem dokładnie sukcesom trenerskim Kamila Bazelaka:

1.Puchar Polski w karate Kyokushin 2012 II miejsce w klasyfikacji generalnej w systemie knock-down, III miejsce w klasyfikacji generalnej w systemie knock-down.

2.Mistrzostwa Polski w karate Kyokushin 2013 w seniorach +80kg II miejsce w klasyfikacji generalnej w systemie knock-down, III miejsce w klasyfikacji generalnej w systemie knock-down.

3.Puchar Polski IBK Budokai – maj 2011 -złoty medal, srebrny medal i dwa brązowe medale.

4.Puchar Krajów V4 na Słowacji- 2012 rok -2 złote i 3 srebrne medale.

5.Mistrzostwa Polski  Karate -Leszno 2015 – I miejsce w kategorii +95kg.

6.Ogólnopolski Turniej Karate 2016 – 6 złotych medali, 6 srebrnych i 6 brązów.

7.Międzynarodowy Puchar Polski  Karate w Wiśniowej Górze(9 kwietnia 2016) – 7 złotych medali, 6 srebrnych medali,, 7 brązowych medali.

8.Puchar Polski Juniorów Seniorów International Budo Kai Kyokushin Karate w Wysokim Mazowieckim – 4 złote, 5 srebrnych, 3 brązowe.

9.Grand Prix Polski  Karate 2016 w Wiśniowej Górze – 7 złotych medali, 8 srebrnych medali, 5 brązowych medali.

10.Mistrzostwa Europy Karate 2016 w Wiśniowej Górze – 10 złotych medali, 7 srebrnych i 5 brązowych. 11.Mistrzostwa Polski Kyokushin IBK 2016 Zambrów – 2 złote medale, 6 srebrnych i 2 brązowe medale.

12. Międzynarodowy Puchar Polski Karate 2017 – 8 złotych medali, 11 srebrnych, 11 brązowych medali. 13.Puchar Polski International BudoKai Kyokushin Karate 2017 w Wysokiem Mazowieckiem (29.04.2017) – 5 złotych medali, 4 srebrne, 9 brązowych medali.

14.DLG – Young Grapplers w Lipnie – 3 złote medale, 4 srebrne i 5 brązowych.

15.Mistrzostwa Gminy Andrespol Kyokushin IBK – 19 złotych medali, 18 srebrnych medali, 18 brązowych medali. 16.Grand Prix Polski Kyokushin IBK – 2017 – 8 złotych medali, 11 srerbnych, 10 brązowych medali.

Jak sami widzicie czytelnicy, trenerskie osiągnięcia Kamila Bazelaka wyglądają bardzo imponująco, a jego sekcja karate w Andrespolu stale rośnie w siłę, rozsławiając miejscowość na całą Polskę. Zawodnik ten ma już ponad 40 lat, w związku z tym kariera zawodnicza już raczej się kurczy, natomiast rozkwita niczym kwiat po deszczu – trenerska co już teraz kreśli nową drogę sportową popularnego „Polskiego Vandereia”.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.