STSport

Były strongman i karateka Kamil Bazelak (MMA:0-1);(K1: 3-0,3K.O) wraca do MMA. Jego przeciwnikiem ma być Wojciech „Akodo” Buliński (4-2). Zawodnicy skrzyżują rękawice w czerwcu na gali FFC MMA. Walka odbędzie się na dystansie 5 rund po 5 minut,a stawką pojedynku będzie pas mistrzowski tej organizacji.

Zapytaliśmy Kamila Bazelaka o przygotowania do tej walki,a także o jego opinię na temat swojego rywala.

Redakcja: Witaj Kamilu. Jak idą przygotowania do czerwcowego pojedynku?

Powiem szczerze,że tak naprawdę nie zacząłem się jeszcze specjalnie pod tym kątem przygotowywać. Na razie ćwiczę normalnie i czekam na oficjalnie podpisanie kontraktu,a wtedy dopiero ruszę pełna parą, gdy będę wiedział na czym dokładnie stoję.

A w jakiej formie jesteś obecnie?

Cały czas ćwiczę, z uwagi na stoczone w ostatnim czasie trzy walki w formule K-1, także tragicznie nie jest, ale wielkiego szału również nie ma.

Co wiesz o swoim rywalu?

Wojciech Buliński to kawał chłopa. Ma 202cm wzrostu i waży 130kg. Wywodzi się z tego samego stylu co ja, czyli z Kyokushin. Będzie więc bardzo ciężko w oktagonie z nim walczyć, zero taryfy ulgowej. Przewiduję , że czeka nas obydwóch trudna i ostra walka, ale widzowie przecież takie pojedynki lubią.

Masz jaką receptę na swojego przeciwnika, jakiś plan taktyczny?

Nie myślę na razie o tym. Tak jak mówiłem czekam na oficjalne podpisanie kontraktu. Na zaplanowanie strategii przyjdzie jeszcze czas.

Jak oceniasz walki swojego rywala?

To bardzo niebezpieczny i niewygodny przeciwnik. Na amatorskim MMA pokonał Jacka „Godzillę” Czajczyńskiego (6-5), z którym miałem kiedyś okazję potrenować, więc wiem, że to twardy i ostry zawodnik. Wojtek Buliński ma niesamowite warunki fizyczne, także będę musiał się postarać o jakąś drabinę, aby w ogóle go trafić (śmiech) Z tego co patrzyłem na rankingi na stronie www.fightrank.pl „Akodo” sklasyfikowany jest jako dziesiąty zawodnik w Polsce w wadze ciężkiej. Mój były rywal Kamil Waluś ,z którym przegrałem przez kontuzję kolana na gali KSW 18 zajmuje tam 23 pozycję.

Czeka nas zwyczajowa „zła krew” przed walką?

Na pewno nie będzie żadnych zagrywek tego typu z mojej strony. W KSW była „zła krew”, ale nie każdy zdaje sobie sprawę,że , to wszystko było jednym, wielkim medialnym cyrkiem zaplanowanym przez jednego z właścicieli Macieja Kawulskiego. KSW to przede wszystkim wielkie show, gdzie liczy się widowisko, stąd ten trash -talk. Prywatnie do Walusia nic nie miałem. Szanowałem go tak jak każdego innego swojego rywala.

Jakie masz dalsze plany po tej walce?

Sam jeszcze nie wiem . Chciałbym na pewno powalczyć w MMA z innymi rywalami. Jestem gotów walczyć z każdym, oczywiście za odpowiednie gratyfikacje. W planach mam również K-1, ale moim największym marzeniem jest stanąć do zawodowej walki w boksie. Ponad rok temu obiecał mi to Andrzej Gmitruk, ale jakoś sprawa ta rozeszła się po kościach.

Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesu w czerwcowej walce.

Dziękuję również i pozdrawiam swoich wszystkich przyjaciół, znajomych i fanów.

Walki Wojciecha Bulińskiego

Wojciech Buliński vs Jacek Czajczyński

Niedziałkowski kontra Buliński

Buliński vs Zyś

Join the Forum discussion on this post

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.