STSport

Po niedzielnej mszy świętej o godzinie 18 w kościele pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Kielcach odbyło się spotkanie z Kamilem Bazelakiem. Strongman i zawodnik mieszanych sztuk walki opowiedział o swoim nawróceniu i poszukiwaniu Boga.

Świadectwo Kamila Bazelaka w Kościele św Wojciecha w Kielcach

Wydarzenie zorganizowała działająca przy parafii wspólnota Zarażę Cię Bogiem. Kamil Bazelak opowiedział o swoim wcześniejszym życiu oraz o jego zmianie pod wpływem wiary. Zawodnik chętnie odpowiadał na pytania zgromadzonych w kościele osób. Po spotkaniu był czas na wspólne zdjęcia i autografy.

Na swojej stronie na portalu facebook, Kamil Bazelak napisał:

29 listopada 2015 roku na zaproszenie wspólnoty Zarażę Cię Bogiem, Stowarzyszenia Dobry Przekaz i księdza Marcina odwiedziłem Kielce, gdzie w Kościele św. Wojciecha dałem Świadectwo swojego Nawrócenia i obecności Jezusa w moim codziennym życiu. Spotkałem wielu ludzi, którzy dzięki interwencji Boga, doświadczyli prawdziwej duchowej metamorfozy i niesłychanej wewnętrznej radości, wynikającej z czystej miłości do Boga. Ludzie, którzy byli obecni w Kościele szukali swojej tożsamości w wierze, pragnęli jej umocnienia, identyfikacji z kimś, kto kocha Boga równie mocno, jak oni.
Swoim świadectwem pragnąłem wskazać drogę, jaką winni kroczyć ludzie wiary wbrew wszelkim przeciwnościom i przeszkodom życiowym. Mówiłem o swoich doświadczeniach, upadku moralnym, jakiego doświadczyłem, momencie Nawrócenia, szukania Jezusa, odnalezienia właściwej drogi w życiu i Ewangelizacji, jakiej się podejmuję.
Pobyt w Kielcach, Świadectwo, jakie dzięki natchnieniu Ducha Świętego mogłem dać, niesamowita życzliwość ludzi, a także rozmowy o Bogu, wartościach i o upadku wartości, jakie toczyłem po zakończeniu oficjalnego spotkania, z księdzem Marcinem, Grzegorzem Prokopem i członkami wspólnoty, na długo zapadną w mojej pamięci.
Dzięki uprzejmości organizatorów miałem przyjemność zwiedzić również Dawny Pałac Biskupów i zajrzeć do Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. Dziękuję!
Pozdrawiam wszystkich chrześcijan i patriotów
Kamil Bazelak

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.