STSport

Wicemistrz Europy Pro Karate Kamil Bazelak poinformował na swoim profilu społecznościowym na Faceboku, iz zmarł jego kolega senator Maciej Grubski, który w przeszłości był obiecującym zapaśnikiem.

W dniu dzisiejszym zmarł na Covid 19 mój znajomy senator Maciej Grubski. W młodości był zapaśnikiem, reprezentantem kadry Polski. Po zakończeniu kariery sportowej został politykiem, ale cały czas mocno był zaangażowany w sprawy sportowe. Swojego czasu mieliśmy dobry kontakt. Doradzałem mu w sprawach diety. Z inicjatywy Maćka ukazał się w Dzienniku Łódzkim artykuł na mój temat.
Dzisiaj Maciej jest już w domu Ojca. Panie Boże, świeć nad Jego duszą (*)

Maciej Grubski od 25 listopada zmagał się z Koronawirusem. Oficjalnie potwierdzono mu wirusa po testach 2 grudnia. Dramatyczne były jego wpisy na Facebooku:

Teraz prawie 4, pierwszy atak duszności po przebudzeniu ok 1 jakoś poszło. Pobudka o 3.20 dramatyczna , nawet żona patrzyła na mnie jak na trupa nie wiedząc co robić. Nie wiarygodne nie mogłem zmusić klatki piersiowej do ugięcia się choćby o 1 cm aby zaciągnąć powietrza. Ustępowało do 5 min , myślałem że schodzę. A teraz jak nie urok to olbrzymia………Mój kuzyn Biskup ciężko też przechorował i mi mówił że to kawał dziada. Ja mam dziś 15 dzień objawów. Ten tydzień dramat. Człowiek nawet nie chce kłaść się spać bo przebudzenia są okropne. Śpijcie do rana ,mnie się odechciało. Moja chęć pomocy tym razem chorej siostrze mamy doprowadza mnie jak to w moim życiu do dramtów.
Ostatnie wpisy brzmiały:
U mnie saturacja tlenu to 50 i tętno 130. Żona wezwała pogotowie

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.