STSport

Witaj Kamil. Jak przygotowania do gali KSW18?

Właśnie wróciłem z Zakopanego, gdzie przygotowywałem się do walki kondycyjnie. Było sporo biegania po górach, brodzeniu po kolana w śniegu…

Kondycyjnie więc przygotowałeś się dobrze?

Myślę, że wytrzymałość mam na przyzwoitym poziomie. Tak naprawdę jednak wszystko zweryfikuje walka. Trening a walka to dwie różne sprawy. Znam zawodnika, który bez problemu wytrzymywał 10 x 5 minut na sparingach, a w walce spompował się po jednej rundzie. Wytrzymałość w walce zależy od wielu aspektów takich jak umiejętność radzenia sobie ze stresem, oszczędzania energii, umiejętności  rozluźniania się, gdyż wiadomo, że nadmierne spięcie mięśniowe zabiera siły.

Twój rywal również przygotowywał się do pojedynku z tobą w Zakopanem? Widzieliście się?

Nie. Nie miałem okazji go spotkać, gdyż nie byłem na obozie KSW. W czasie kiedy on trenował w Zakopanem, ja byłem w Holandii. Do Zakopanego przyjechałem w piątek, dzień przed jego wyjazdem. Ponadto przygotowywałem się z zupełnie innymi ludźmi niż on.

Z jakiego powodu powstał konflikt pomiędzy wami? Kamil Waluś w ostatnich wywiadach mówił, że nie okazujesz mu szacunku i w rezultacie on ciebie również nie szanuje?

Po pierwsze nie ma między nami żadnego konfliktu. Wszystkie wypowiedzi to medialny show, wyreżyserowany przez Macieja Kawulskiego. Robimy i mówimy to nam Maciek napisze w „scenariuszu”. Tak wygląda rzeczywistość w KSW. Te wszystkie konflikty to zawsze jedna wielka reżyserka.

Jaką taktykę walki przygotowałeś na ten pojedynek?

Znam dwa scenariusze taktyki walki przygotowanej przez Kamila Walusia i moja strategia jest ściśle dostosowana do jego planów.

Jaki wynik walki przewidujesz?

Co przewiduję? Na pewno zrobię wszystko co w mojej mocy, aby tą walkę wygrać. Dam całego siebie, całe serce…a o wyniku niech zadecyduje Bóg. Wszystko tak naprawdę w jego rękach.

Życzymy ci zatem powodzenia na KSW 18 i wygranej.

Dziękuję.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.