STSport

Ostatnio głośno było o powrocie na ring byłego mistrza świata w kickboxingu Józefa Warchoła, który wyzwał do walki strongmana i zawodnika sportów walki Kamil Bazelaka.

Kamil Bazelak vs Kamil Waluś

Kamil Bazelak vs Kamil Waluś

Ja już informowaliśmy wcześniej Bazelak przyjął to wyzwanie i jak poinformował na swoim wideoblogu oczekiwał tylko na konkretne propozycje.

Dwa dni temu na portalu MMAniapl pojawiła się jednak informacja, że do walki Warchoł vs Bazelak nie dojdzie z powodu limitu wagowego 93kg.

W dniu dzisiejszym Kamil Bazelak umieścił na swojej stronie internetowej www.kamilbazelak.pl w tej sprawie oficjalne oświadczenie:

Z doniesień portalu mmania.pl dowiedziałem się, że wyzwanie rzucił mi były mistrz świata w kickboxingu Józef Warchoł. Od razu wyraziłem zgodę i zainteresowanie takim pojedynkiem. Walka pomiędzy nami miała odbyć się na gali PLMMA w Pruszkowie. Jak się jednak okazało nikt z organizatorów tejże gali nie zwrócił się do mnie z najmniejszym zapytaniem o kwestie finansowe czy techniczne. Od samego początku zatem cała ta sprawa śmierdziała…

Dzisiaj dowiedziałem się z informacji dostępnych na tym samym portalu, że do takiej walki nie dojdzie. Organizator tej gali Mirosław Okniński tłumaczył się, że powodem odwołania tej walki miał być limit wagowy 93kg. Z tego, co się orientuję Józef Warchoł waży obecnie 98kg. Gdyby, więc Okniński tak naprawdę chciał to zrobiłby kategorię do 105kg. Ja na dzień dzisiejszy ważę 118kg i nie byłoby dla mnie problemem zredukowanie wagi do 105kg. W związku z powyższym odnoszę wrażenie, że wyzwanie mnie do walki przez Józefa Warchoła było tylko chwytem marketingowym chytrze zaplanowanym przez Mirosława Oknińskiego, który chciał zwiększyć zainteresowanie medialne swoją galą. Temat został podchwycony przez rozmaite portale informacyjne, które napisały o ewentualnym pojedynku pomiędzy mną a Józefem Warchołem. To bardzo nieprofesjonalne i niepoważne podejście do tematu.

Wygląda na to zatem, że pojedynek legendy kickboxingu Józefa Warchoła, który wsławił się kontrowersyjnym występem w reality show „Big Brother” z niewątpliwie równie kontrowersyjnym zawodnikiem sztuk walki Kamilem Bazelakiem nie dojdzie jednak do skutku.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.