STSport

Strongman i zawodnik MMA i K-1 Kamil Bazelak na swoim oficjalnym blogu odniósł się do kwestii związanych z wojnami w Iraku i Afganistanie, które pochłonęły ogromne pieniądze z kieszeni polskich podatników. Bazelak skrytykował w ostrych słowach służalczość polskiego rządu i jej uległość wobec Ameryki. Zarzucił „naszym politykom brak jaj”…

Przeczytajcie całość jego wypowiedzi:

Utrzymanie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku w latach 2003-2008 kosztowało Polskę, 1 miliard 65 milionów złotych. Podczas walk i zasadzek zginęło tam 22 Polaków. Z kolei wojna w Afganistanie, gdzie zginęło już 36 polskich żołnierzy to wydatek dla naszego państwa na koniec 2012 roku w wysokości 5 miliardów 190 milionów złotych. Łącznie daje to sumę 6 miliardów 255 milionów złotych na wojny i okupację krajów, które nie stwarzały żadnego zagrożenia dla Polski. Wszystkie te pieniądze idą z naszej kieszeni, czyli z kieszeni podatnika. A przecież te pieniądze można by poświęcić na walkę z bezrobociem czy dofinansowanie szpitali!

Co nam przyniosła wojna w Iraku poza stratami? Nic, bo nie posiadamy ani jednego kontraktu na wydobycie ropy w Iraku! Amerykanie za to podpisali kontrakty na ponad 10 miliardów dolarów, a Brytyjczycy na 4,5 miliarda dolarów. Co nam przynosi wojna w Afganistanie poza podlizywaniem się Ameryce? Otóż, kompletnie NIC! Tylko niepotrzebne straty. Giną tam nasi żołnierze, a Polska wydaje bajońskie sumy na to, aby „generalny okupant”, czyli USA był z nas zadowolony.

W chwili obecnej rząd afgański, wraz z Amerykanami, negocjują z Talibami i jeśli uda im się osiągnąć porozumienie to Polacy za 2 lata będą się wycofywać wraz z Amerykanami z Afganistanu. To, więc kolejne dwa lata wykładania naszych pieniędzy na okupację Afganistanu, gdzie narażamy życie naszych żołnierzy. Ciekawy artykuł na temat właśnie tej „okupacji „Afganistanu ukazał się w miesięczniku” Le Monde diplomatique”.

Amerykanie mają nas w nosie. Mieli nam za darmo modernizować armię, budować tarczę antyrakietową. Nic z tego. Mieli nam znieść wizy, jakie Polacy muszą dostać, aby lecieć do USA. Oczywiście jak dotychczas tak się nie stało.

Po co więc Polacy na siłę włażą Ameryce w dupę wysyłając swoje wojsko na „wojny okupacyjne” organizowane przez USA? Dlaczego zezwalamy na to, aby Amerykanie mogli przylatywać do Polski bez wizowo? Jak to możliwe, że USA mogło u nas organizować u nas tajne więzienia CIA, o których rzekomo nie wiedzieli ani premier ani prezydent?

Dlaczego prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk jak do tej pory nie postawili twardego ultimatum Amerykanom dotyczącego zniesienia wiz dla Polaków? Argumentem mogłaby być choćby groźba natychmiastowego wycofania naszych wojsk z Afganistanu, jeżeli Kongres USA nie uchwali takiej ustawy. Myślę, że utrata sojusznika byłaby wyjątkowo mocnym bodźcem dla Amerykanów, aby w końcu swoje obietnice spełnić. Na taką hardość wobec Ameryki trzeba mieć jednak jaja, których naszym politykom wyraźnie brakuje. Ostatnio w Kongresie USA jeden z senatorów złożył projekt, aby Polska weszła do programu turystycznego ruchu bezwizowego. Nasz sojusznik musi jeszcze tylko sprawdzić czy Polska nie stanowi jakiegoś zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego USA. Reasumując, oznacza to w dalszym ciągu stosowanie terroru wizowego wobec Polaków.

Bronisław Komorowski jest bardzo zajęty rozdawaniem orderów i przecinaniem wstęg, a Donald Tusk ma równie ważne sprawy na głowie takie jak „homo ustawy”, czy debata nad tym, na co wydać unijne pieniądze, które standardowo zostaną roztrwonione. Część z nich pójdzie pewnie na nagrody, jakie rozdają sobie urzędnicy Tuska, utrzymywanie szeroko rozbudowanego aparatu administracyjnego czy na wojnę w Afganistanie. Czy jakąś poprawę odczuje normalny obywatel? NIE! Poprawę odczują tylko politycy z obozu rządzącego naszym krajem. Unia wpompowała w nas olbrzymie pieniądze i co to zmieniło? Bezrobocie nadal rośnie, a nasze zarobki cały nie są adekwatne do zarobków obywateli w innych krajach Unii Europejskiej. I nic się w tej materii nie zmieni. Nie łudźcie się!

Zgadzacie się ze słowami Bazelaka? Wojny w Afganistanie i Iraku były Polsce niepotrzebne? Co o tym sądzicie? Komentujcie…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.