STSport

Gwiazda kobiecego MMA w Polsce Karolina Kowalkiewicz (6-0, 1 KO, 2 Sub), w swoim piątym występie dla Federacji KSW, zmierzy się wysoko notowaną Brazylijką Kalindrą Farią (15-4-1, 6 KO, 4 Sub). Pierwszy w Polsce pojedynek dwóch zawodniczek notowanych w najlepszej dziesiątce na świecie, będzie jedną z trzech głównych walk KSW 30, 21 lutego w Poznaniu.

kalindra-atleta

Podopieczna legendarnego Jorge’a „Macaco” Patino to specjalistka od muay thai i brazylijskiego jiu jitsu. Faria w dwudziestu zawodowych występach może się pochwalić piętnastoma zwycięstwami, w tym dziesięcioma przed czasem.

28-latka z okolic Sao Paulo wygrała jedenaście ze swoich ostatnich walk, ulegając jedynie najlepszej w tej wadze na świecie Jessice Aguilar w wyrównanym pięciorundowym boju. Mistrzyni brazylijskiej organizacji MMA Super Heroes jest obecnie notowana na dziewiątym miejscu na świecie w limicie 52 kilogramów w prestiżowym zestawieniu Unified Women’s MMA Rankings.

Zajmująca według tej samej publikacji siódme miejsce na świecie Polka, po raz piąty wystąpi w KSW. Reprezentantka Gracie Barra Łódź w 2013 roku zdobyła pas Federacji, szybko poddając Martę Chojnoską na KSW 23. Następnie Kowalkiewicz wygrywała kolejną z Simoną Soukupovą, Jasminką Cive oraz ostatnio, walcząc w Stanach Zjednoczonych, znakomitą Japonkę Mizuki Inoue. Starcie z Farią będzie jej najtrudniejszym wyzwaniem w karierze.

Światowej klasy starcie kobiet Kowalkiewicz vs Faria poprzedzi dwa elektryzujące fanów pojedynki w męskiej kategorii półśredniej. Po paniach do okrągłej klatki KSW wejdą Rafał Moks (10-6, 9 Sub) z Aslambekiem Saidovem (15-4, 3 KO, 4 Sub) oraz w najważniejszym starciu lutowego wydarzenia poznański bohater Borys Mańkowski (16-5-1, 3 KO, 6 Sub) w hitowym zestawieniu z Rosjaninem Mikhailem Tsarevem (29-4, 8 KO, 19 Sub).

Bilety na KSW 30 w Poznaniu można kupować w portalu eBilet.pl.

źródło: KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.