STSport

Portal STsport przeprowadził wywiad z jednym z najlepszym polskich zawodników MMA w kategorii średniej Tomaszem Drwalem. Popularny „Gorilla” walczył wcześniej w najlepszej i najbardziej prestiżowej federacji świata w UFC. Wielu ekspertów mieszanych sportów walki uważa go obecnie za zawodnika równego poziomem z Mamedem Chalidowem.


W jednym z ostatnich wywiadów stwierdziłeś że nie wypowiadasz się na temat walki Najmana i Roberta. Ale może jest jednak pojedynek na gali MMA ATTACK 2 którego przebiegu jesteś ciekaw.

MMA ATTACK ma kilka ciekawych pojedynków na rozpisce jak dla mnie ze szczególną uwagą będę się przyglądał Piotrkowi Sobocie , Grabowskiemu Damianowi, Sebastianowi Grabarkowi , Michałowi Fijałce , Jotko też będzie ciekawa walka. Także myślę ze będzie co śledzić i zawodnicy spełnią swoją rolę. A swoimi występami sprawią satysfakcję kibicom zgromadzonym w Katowickim Spodku.

Trenujesz młodych zawodników. Miewasz czasem myśli typu „wśród nich jest mój następca” ?

Trenuje i widzę już nie tylko swoich następców, ale także moich kolegów po fachu z rożnych kategorii wagowych. Już w niedługim czasie myślę ze kilku moich podopiecznych zaprezentuje się na arenach polskiego MMA.

Juras postanowił że odchodzi od MMA ( jako zawodnik ) gdy w rekordzie pojawi się dziesiąta porażka. Ty również masz podobne postanowienia kiedy odejdziesz od zawodowego uprawniania MMA? Przy okazji wolisz ring czy klatkę?

Na razie nie mam jakiś specjalnych myśli żeby kończyć przygodę ze sportem. Natomiast jestem w okresie w którym porządkuje swoje życiowe sprawy i już niedługo Drwalu będzie znowu rąbał w oktagonie lub na ringu, choć bardziej jestem za oktagonem

Inni zawodnicy w razie porażki kończą kariery, inni „podnoszą” się jeszcze zanim upadli , a są i tacy którzy potrzebują czasu. Ty miewałeś porażki. Którym z trzech zawodników byłeś?

Myślę ze nie kwalifikuję się do żadnej z grup wymienionych przez Ciebie. Porażka jest wpisana w sport, kwestia tego jak kto traktuje porażkę.

Kilka słów do swoich fanów

Swoich wszystkich fanów serdecznie pozdrawiam, proszę o mocny doping na moich przyszłych walkach ( jak również doping w Niedzielnym Krakowskim Maratonie ).

Pozdrawiam również waszą redakcję.

Dziękuje za rozmowę.
Życzę Ci samych sukcesów na twojej drodze.

Dziękuje

Rozmawiał : Maciej Adamski

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.