STSport

Już dziś wieczorem kolejna gala szóstego sezonu Bellatora – tym razem z numerem 66.  W walce wieczoru zmierzą się rywale sprzed lat, czyli Eddie Alvarez oraz Shinya Aoki. Poza tym czekają nas półfinały w wadze średniej oraz lekkiej.

31 grudnia 2008 roku na tradycyjnej sylwestrowej gali Dynamite stanęło naprzeciw siebie dwóch zawodników Eddie Alvarez oraz Shinya Aoki. Stawką pojedynku był pas mistrzowski organizacji World Alliance of Mixed Martial Arts w wadze lekkiej. Wówczas lepszy okazał się Japończyk, który po dźwigni na stopę po zaledwie 1 minucie i 32 sekundach pierwszej rundy poddał Amerykanina. Teraz czas na rewanż. Walka miałaby dodatkowy smaczek, bo jej stawką mógł być pas mistrzowski Bellatora. Niestety w listopadzie 2011 roku Alvarez stracił mistrzostwo na rzecz Michaela Chandlera. Nie zmienia to jednak faktu, że szykuje się dobra walka.

Poza tym w półfinale turnieju w wadze średniej zmierza się ze sobą Andreas Spang z  Brianem Rogersem oraz Wiaczesław Wasilewski z Maiquelem Falcao. Amerykanin Rogers, który swoją walkę ćwierćfinałową zakończył bardzo efektownym latającym kolanem, miał mierzyć się z Brazylijczykiem – Bruno Santosem. Ten jednak doznał kontuzji barku i musiał zastąpić go Szwed mający doświadczenia między innymi ze Strikeforce – Andreas Spang. W drugiej walce zmierzą się zawodnicy, którzy zdominowali swoje pojedynki ćwierćfinałowe. Falcao pewnie wypunktował Normana Paraisey’a, a Wasilewski – w taki sam sposób pokonał Victora O’Donella.

W półfinale turnieju wagi lekkiej zmierzą się Lloyd Woodard z Rickiem Hawnem oraz Thiago Michel z Brentem Weedmanem. Woodard w ćwierćfinale pokonał głównego faworyta do zwycięstwa – Patricky’ego Freire’a. Hawn z kolei pierwszy raz próbuje swoich sił w wadze lekkiej (wcześniej walczył w półśredniej) i na razie idzie mu nieźle. W swoim debiucie, czyli walce ćwierćfinałowej, pokonał Ricardo Tirloniego. Debiutujący nie tylko w Bellatorze, ale również poza granicami swojego kraju Brazylijczyk – Thiago Michel – pokonał w ćwierćfinale swojego o wiele bardziej doświadczonego krajana – Rene Nazare. Teraz przyjdzie mu się zmierzyć z Brentem Weedmanem, który po dwóch porażkach z rzędu w końcu odniósł zwycięstwo – w ćwierćfinale, przez duszenie z JJ Ambrosem.

Oto pełna rozpiska walk oraz wyniki ważenia:

Walka Wieczoru

  • Do 155 funtów: Eddie Alvarez (154,5 funtów) vs Shinya Aoki (154,5 funtów)

Główna karta

Półfinały turnieju Bellatora w wadze średniej

  • Do 185 funtów: Brian Rogers (185 funtów) vs Andreas Spang (185 funtów)
  • Do 185 funtów: Maiquel Falcao (185 funtów) vs Vyacheslav Vasilevsky (185,5 funtów)

Półfinały turnieju Bellatora w wadze lekkiej

  • Do 155 funtów: Rick Hawn (155 funtów) vs Lloyd Woodard (154,5 funtów)
  • Do 155 funtów: Thiago Michel (154,5 funtów) vs Brent Weedman (155 funtów)

Undercard:

  • Do 155 funtów: Joe Heiland (155 funtów) vs Julian Lane (155 funtów)
  • Do 205 funtów: John Hawk (203,5 funtów) vs Marcus Vanttinen (205 funtów)
  • Do 205 funtów: Dan Spohn (204 funtów) vs Attila Vegh (200 funtów)
  • Do 145 funtów: Frank Carabello (145 funtów) vs Donny Walker (144 funtów)
  • Do 130 funtów: Jessica Eye (130 funtów) vs Anita Rodriguez (130,5 funtów)

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.