STSport

Szykuje się porywający pojedynek stójkowy. Specjalizujący się w Muay Thai francuski zawodnik Cyrille Diabate podejmie rękawice i stanie naprzeciw wybuchowego Brytyjczyka, Jimiego Manuwy.

Jimi Manuwa

Jimi Manuwa

Diabate to wieloletni weteran sportów walki. W swojej karierze toczył pojedynki toczył w Cage Rage, EliteXC, Deep, PRIDE, no i oczywiście w UFC, w której to organizacji walczy od 2010 roku. 38-latek na sześć walk stoczonych pod banderą UFC, czterokrotnie wychodził z klatki zwycięsko. Jedyne porażki odniósł w pojedynkach z Alexandrem Gustaffsonem i Anthonym Peroshem.

Z kolei Manuwa to jak na razie niepokonany i groźny uderzacz. W swoim jedynym pojedynku w UFC pokazał, że dysponuje piekielnie mocnymi ciosami, którymi to masakrował Kyle’a Kingsbury’ego przez całą pierwszą rundę. Jednocześnie w tej walce pokazał swoją największą słabość, czyli zapasy i parter. Kingsbury bez większych problemów obalał 32-latka, a w parterze szybko przechodził gardę.

Pojedynek będzie miał miejsce na londyńskiej gali UFC on Fuel TV 7, która odbędzie się 16 lutego. Walką wieczoru będzie starcie o tymczasowe mistrzostwo wagi koguciej pomiędzy Renanem Barao a Michaelem McDonaldem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.