STSport

15 listopada 2012 roku w Ice Palace w  St. Petersburgu odbyła się jubileuszowa gala M1 Challenge 35 podczas, której w walce wieczoru zmierzyli się Jeff Monson ( 47-13-1) i Alexander Emelianenko ( 21-6).

Od samego początku było wiadomo,że Amerykanin będzie dążył do tego, aby sprowadzić walkę do parteru. Walka w stójce z dysponującym większym zasięgiem Emelianenką nie miała żadnego sensu. W pierwszej rundzie Monson próbował obalić Rosjanina za dwie nogi, ale ten umiejętnie się wybronił i znalazł się w parterze na Amerykaninie. Monson szybko jednak uciekł z tej pozycji i znalazł się w pozycji bocznej kontrolując Emelianenkę. Pierwsza runda zakończyła się dominacją „The Snowmana” w parterze.

W drugiej rundzie było podobnie. Wielki Rosjanin uderzał lewym prostym z dystansu, a Monson próbował wejścia na nogi, ponownie nieskutecznie. Alexander wybronił obalenie i znalazł się w półgardzie Monsona. Amerykanin dość szybko z niej uciekł i walka na chwilę podniosła się do góry. Monson próbował kolejnego obalenia. Kiedy ponownie znaleźli się w parterze „The Snowman” znalazł się w gardzie Rosjanina, w której zaczął uderzać na tułów i głowę swojego przeciwnika.
W pewnym momencie wstał z gardy uderzając,a Emelianenko próbował mu założyć dźwignię na nogę. Monsonowi udało się przejść do pozycji bocznej, a potem do północ południe, w której założył ciasne duszenie. Emelianenko tracąc tlen musiał odklepać.

Jeff Monson po porażce jaką odniósł 20 listopada 2011 roku z Fedorem Emelianenko wygrał po kolei z Alexeyem Oleinikiem, Jimem Yorke,Denisem Komkinem i zremisował z Chaban Ka. Teraz do serii zwycięstw dołączył wygraną nad bratem Fedora Alexandrem Emelianenką.

Główna karta:
Jeff Monson pok. Alexandra Emelianenkę przez poddanie (duszenie północ-południe)-2 runda
Rashid Magomedov pok. Alexandra Yakovleva przez jednogłośną decyzję
Ramazan Emeev pok. Mario Mirandę przez niejednogłośną decyzję
Marat Gafurov pok. Vugara Bakhshieva przez poddanie (mata-leao) -1 runda
Deniss Smoldarev pok. Akhmeda Sultanova przez jednogłośną decyzję

Inne walki:
Mairbek Taisumov pok. Leona Del Gaudio przez poddanie (gilotyna w stójce) -1 runda
Mikhail Malyutin pok. Artema Boiko przez poddanie (anakonda) -2 runda
Artiom Damkovsky pok. Ivicę Trusceka przez niejednogłośną decyzję
Pavel Vitruk pok. Ilyę Ovechkina przez jednogłośną decyzję

http://www.youtube.com/watch?v=PMcsFdMGT2I&feature=share&list=PLqaeN0J5wv5kqH74pr9DRwcPNg2cDHglD

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.