STSport

Do pojedynku o tytuł mistrza federacji Strikeforce w wadze średniej pomiędzy mistrzem – Lukiem Rockholdem, a  Keithem Jaradinem zostały właściwie godziny. Pretendent nie ma wątpliwości, że dla mistrza nie będzie to spacer. – Dla Rockholda to będzie przerażająca walka – komentuje.

Luke Rockhold nie jest zachwycony tym, że będzie musiał walczyć w obronie pasa z Keithem Jardinem. Pierwotnie jego przeciwnikiem miał być Tim Kennedy, ale wyeliminowała go kontuzja. Mistrz uważa, że pretendent nie jest zawodnikiem najwyższej klasy. Nie jest odosobniony w tym przekonaniu, bo wielu fanów i dziennikarzy branżowych również uważa, że będzie to pojedynek bez historii, a Jardine zostanie odprawiony z kwitkiem.

Pretendent nie pozostawił bez komentarza tych opinii. – To oczywiste, że Rockhold nie chce tego pojedynku – mówił w wywiadzie dla portalu mmajunkie.com i dodał – To będzie dla niego przerażające. Podejrzewam, że nigdy nie brał udziału w naprawdę brudnej walce. Rockhold to czysty zawodnik – lubi walczyć na dystans, uciekać od przeciwnika. Spójrzcie na moje walki – to zawsze były krew, pot i łzy. Nie zamierzam tego zmieniać. Z mojej strony to będzie bijatyka, a to nie jest dobra wiadomość dla niego.

Oczywiście bez względu na to, co mówią zawodnicy to Luke Rockhold pozostaje faworytem. Nie wolno jednak z góry przekreślać Kietha Jardine’a. Gdy jeszcze walczył w UFC pokonał takich zawodników jak chociażby Forrest Griffin, Chuck Liddell czy Brandon Vera. Później przyszła jednak fatalna seria pięciu porażek z rzędu, która sprawiła, że pozycja zawodnika dramatycznie osłabła. Kontrakt z UFC został zerwany, a tym samym kontakt ze światową czołówką. Jardine, który w federacji Strikeforce walczył do tej pory tylko jeden raz – swoją walkę zremisował – określa krótko szansę, przed którą go postawiono – To błogosławieństwo! – i dodaje – Dla mnie to początek nowej kariery, ponowne narodziny. Zamierzam w sobotę wygrać tytuł i wrócić tam, gdzie moje miejsce – do grupy najlepszych zawodników MMA na świecie – zapewnia.

Pojedynek o tytuł mistrza wagi średniej federacji Strikeforce pomiędzy Luckiem Rockholdem a Kiethem Jardinem odbędzie się w Las Vegas w sobotę 7 stycznia.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.