STSport

16 listopada w Sao Paulo odbędzie się gala UFC, na której w walce wieczoru wystąpi Jan Błachowicz (24-8, 6 KO, 9 SUB). Polak zmierzy się Ronaldo „Jacare” Souza (26-7-1NC, 8 KO, 14 SUB).

Polski zawodnik z pewnością liczył na mistrzowskie starcie z Jonem Jonesem, lecz Dana White miał na niego inne plany. Błachowicz po raz kolejny będzie musiał obejść się smakiem. Jako nagrodę pocieszenia może potraktować drugą w karierze walkę wieczoru na gali największej organizacji MMA na świecie. 16 listopada wystapi w Sao Paulo.Jego rywalem będzie niezwykle doświadczony Ronaldo „Jacare” Souza.
Brazylijczyk to utytułowany zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu, który świetnie wkleił się w świat MMA. W przeszłości był mistrzem Strikeforce, a od lat znajduje się w czołówce kategorii średniej. Dla wielu jest też najlepszym wirtuozem parteru bez podziału na kategorie wagowe.
Będzie to jego debiut w kategorii półciężkiej. Z kolei dla Błachowicza to trzecie z rzędu starcie z zawodnikiem, który przenosi się do jego dywizji z wagi średniej. Wcześniej przegrał przez nokaut z Thiago Santosem oraz znokautował Luke’a Rockholda.

Comments are closed.