STSport

Tomasz Drwal vs David Branch

Federacja KSW przedstawiła kolejnego zawodnika, który będzie walczył na gali KSW 18 w Płocku. Rywalem mistrza KSW w wadze półciężkiej – Jana Błachowicza – będzie David Branch. Amerykanin walczył między innymi w UFC i Bellatorze. Polscy fani mogą kojarzyć go ze zwycięstwa nad Tomaszem Drwalem podczas UFC Fight Night 22.

30-letni Amerykanin na zawodowym ringu walczy od 2007 roku. Stoczył 12 pojedynków, z których 10 wygrał i tylko dwa przegrał. Walczył między innymi w UFC i Bellatorze. W jego dotychczasowej karierze pojawia się nawet polski akcent w 2010 roku pokonał jednogłośnie na punkty Polaka Tomasza Drwala podczas UFC Fight Night 22.

Po tamtym zwycięstwie stoczył jeszcze cztery pojedynki – 3 wygrał,  raz przegrał. Odprawił z kwitkiem kolejno – Richa Attino, Jeremy’ego Maya oraz Dominique’a Steela. Z tym ostatnim wygrał podczas gali Pure MMA – The Begining 22 stycznia 2012 roku Ostatni raz wychodził z oktagonu pokonany w marcu 2011 roku. Uległ wówczas Rousimarowi Palharesowi, który – jakżeby inaczej – założył mu dźwignię na nogę.

Na co dzień trenuje w klubie Renzo Gracie Jiu-Jitsu w Nowym Jorku.

– Będzie dobry pojedynek. Oglądałem jego kilka walk w internecie i widziałem, że jest silnym fizycznie zawodnikiem i ma dobre zapasy. Trzy tygodnie temu dowiedziałem się o przeciwniku i od tamtego czasu trenuję pod niego i wspólnie z trenerami układamy taktykę – wyznał Błachowicz na oficjalnej stronie KSW. Polak przebywa obecnie w Holandii, gdzie trenuje z Gegardem Mousasim

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.