STSport

Rodowity Londyńczyk wywodzący się z kickboxingu James „The Sledgehammer” McSweeney (14-12, 9 KO, 5 Sub) będzie przeciwnikiem Marcina Różalskiego (5-3, 3 KO, 1 Sub) w jednej z trzech głównych walk gali KSW: Road to Wembley, 31 października w hali SSE Arena, Wembley w Londynie.

James McSweeney

Anglik mieszkający obecnie w Tajlandii to jeden z najbardziej doświadczonych fighterów w Wielkiej Brytanii. Zawodnik o pseudonimie „Młot Kowalski” ma na swoim koncie występy dla największych brytyjskich organizacji: BAMMA, Cage Rage czy UCMMA oraz światowych liderów jak UFC czy azjatycka One FC.

– „Jestem dumny, że udało mi się dojść do porozumienia z KSW. Ta organizacja robi wielkie rzeczy na scenie MMA, sprowadzając wielkie nazwiska na swoje gale w Europie. Nie mogę się doczekać aż będę mógł pokazać polskim fanom co potrafię” – zapowiada McSweeney. – „Szczególnie cieszę się, że będę mógł zadebiutować w KSW w hali na Wembley. Walczyłem tam już kilka razy na początku mojej kariery i nie mogę doczekać aż ponownie pokaże się tam brytyjskim fanom. Moje starcie z Różalskim to walka, której nie możecie przegapić.”

W swoich ostatnich czterech walkach, Angilk wygrywał trzykrotnie za każdym razem odprawiając rywali poniżej dwóch minut. W całej zawodowej karierze tylko raz o wyniku jego walki decydowali sędziowie punktowi.

Zarówno McSweeney, jak i Różalski słynną z nieustępliwego charakteru w klatce i znakomitych umiejętności walki w stójce. Ich starcie na pierwszej historycznej gali KSW w Londynie będzie nie lada gratką wszystkich polskich kibiców „Różala”, jak miejscowych fanów MMA.

Bilety na KSW: Road to Wembley są dostępne na eBilet.pl i TeamPlayerWeb.com.

W najważniejszym pojedynku londyńskiego KSW kibice zobaczą Mariusza Pudzianowskiego (8-3, 2 KO, 2 Sub), świeżo po jego znakomitym nokaucie na Rollesie Gracie. Oprócz tego w stolicy Wielkiej Brytanii Borys Mańkowski (17-5-1, 3 KO, 6 Sub) stanie do swojej drugiej obrony mistrzowskiego pasa w wadze półśredniej przeciwko Mikhailowi Tsarevowi (29-4, 8 KO, 19 Sub). W Londynie wystąpi też niepokonany zawodnik kategorii lekkiej Mateusz Gamrot (9-0, 3 KO, 2 Sub), znany z występów w KSW Brytyjczyk Oli Thompson (13-8, 5 KO, 6 Sub) oraz w ciekawym pojedynku w wadze średniej Brett Cooper (20-11, 13 KO, 2 Sub) i Maiquel Falcao (34-7, 23 KO, 6 Sub).

źródło: KSW

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.