STSport

IRON WARRIORS TEAM (IWT) to nowa organizacja, której celem jest propagowanie drużynowych turniejów mieszanych sztuk walki. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w sportach walki w Polsce i na świecie, w którym zawodnicy walczą drużynowo.

iron-warriors

Dodatkowo, założeniem turniejów IWT jest wyłanianie młodych, utalentowanych zawodników. Ich poziom walk bardzo często nie odbiega od poziomu zawodowców, ale nie mając siły przebicia czy warunków, nie rozwijają się, nikt o nich nie wie przez co nie mają okazji rozwinąć skrzydeł. Ten turniej ma to zmienić.

Organizację IWT tworzą: Paweł Rydlewski i Łukasz Zalas – właściciele oraz promotorzy.

OPIS WYDARZENIA

IRON WARRIORS TEAM chce pokazać piękno sportu drużynowego w mieszanych sztukach walk. W zawodach mogą wziąć udział zespoły 5 osobowe, w których 4 zawodników stanowi skład podstawowy, kolejna osoba jest rezerwowa.

Pierwsze zawody eliminacyjne odbędą się w dwóch terminach 28 stycznia i 18 marca 2017. Natomiast turniej finałowy zaplanowany jest na 8 kwietnia 2017.

IWT przewidziało również nagrody pieniężne o łącznej wartości 100 tysięcy PLN. W turnieju eliminacyjnym i w turnieju finałowym dla najlepszych zawodników organizatorzy przewidzieli następujący podział nagród:

Turnieje eliminacyjne:

  • 1. miejsce – 10 tys. PLN
  • 2. miejsce – 5 tys. PLN
  • 3. miejsce – 3 tys. PLN

Turniej finałowy:

  • 1. miejsce – 25 tys. PLN
  • 2. miejsce – 15 tys. PLN
  • 3 miejsce – 10 tys. PLN

ZASADY TURNIEJU

Pojedynki turniejowe organizowane przez IWT odbywają się w 2 grupach po 4 zespoły, w systemie każdy z każdym. Czas jednego pojedynku to maksymalnie 6 minut (nie ma przerw i jest tylko 1 runda). Zawodnicy walczą dwóch na dwóch. W sytuacji, gdy jeden z zawodników nie jest w stanie kontynuować pojedynku lub go poddaje w jego miejsce wchodzi kolejny zawodnik rezerwowy. Pojedynek kończy się gdy wszyscy zawodnicy jednej z drużyn zostaną pokonani lub gdy minie czas (6 minut). W przypadku gdy pojedynek po 6 minutach zostaje nierozstrzygnięty o zwycięstwie decyduje liczba niepokonanych zawodników.

Za każdy pojedynek zespoły otrzymują odpowiednio punkty: 3 pkt. za zwycięstwo lub 1 pkt. za remis. W przypadku porażki nie ma punktów. O zwycięstwie grupy decyduje największa liczba zdobytych punktów. W finale o 3 miejsce walczą zespoły z drugich miejsc w grupach, o pierwsze miejsce zespoły z pierwszych miejsc w grupach.

W finale, po regulaminowych 6 minutach otwierana jest klatka i rozpoczyna się walka wszystkich pozostałych zawodników, którzy nie brali jeszcze udziału w tym pojedynku. W przypadku zespołów o takiej samej liczbie punktów po fazie grupowej, o tym który zespół zajmuje wyższe miejsce decyduje bezpośredni pojedynek. W przypadku gdy pojedynek był remisowy o zwycięstwie decyduje pojedynek zawodników rezerwowych.

Pełne zasady i regulamin turnieju dostępny na:

http://iwtmma.pl/przepisy/

ZAŁOŻENIA

W zawodach może wziąć udział każdy kto ukończył 21 rok życia, posiada aktualne badania lekarskie wykonane przez lekarza sportowego, ubezpieczenie NNW.

Do turnieju zgłosiły się kluby z całej Polski. W walce pod koniec stycznia zawodnicy będą reprezentowali kluby: No limits Janikowo, Fight TEAM Jarosław, MMATADORES K-CE, Sportowe Zagłębie, Fight Gym Gdynia, MMA „Devil” Fight Club, ŁKS Łódź Boks, KSZO Boxing Academy z 8 miast: Bydgoszczy, Katowic, Jarosława, Gdyni, Łodzi, Międzychodu, Ostrowca Świętokrzyskiego i Sosnowca.

MIEJSCE

Pierwsza edycja turniejów drużynowych sztuk walki IWT będzie miała miejsce w Poznaniu, w hali widowiskowo – sportowej ARENA, która pomieści aż 5 tysięcy osób.

ATRAKCJE

Całą galę poprowadzą Rafał Dąbrowski i Filip Sadowski. Poza drużynowymi sztukami walk organizatorzy zapowiadają również inne atrakcje wieczoru. Na scenie będzie można zobaczyć znanych i lubianych raperów – Peję, Kaczora i Śliwę. Zaś o oprawę muzyczną całego przedsięwzięcia zadba DJ Gregory. Na gali nie zabraknie też gwiazd TV i showbiznesu.

Oficjalna informacja organizatorów

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.