STSport

Federacja UFC podała nazwiska kolejnych zawodników, którzy będą walczyć ze sobą podczas gali UFC 145. Mark Hominick zmierzy się z Eddiem Yaginem, a Matt Wiman z Markiem Bocekiem. Gala odbędzie się 24 marca w Montrealu.

Matt Hominick będzie w tym pojedynku przyparty do muru. Przegrał dwa ostatnie pojedynki. Najpierw, podczas UFC 129 musiał uznać wyższość Jose Aldo, który pokonał go na punkty. Później, podczas UFC 140 „wsławił się” porażką przez nokaut po ledwie 7 sekundach walki z Koreańczykiem Chang Sung Jungiem. Był to najszybszy nokaut w historii federacji.

Nie najlepiej prezentuje się również pozycja jego rywala – Eddiego Yagina. Hawajczyk w swoim debiucie w UFC, podczas gali z numerem 135 uległ na punkty Juniorowi Assuncao. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pokonany pożegna się z UFC.

Drugą ogłoszoną na początku 2012 roku parę stanowi Matt Wiman oraz Mark Bocek. Ten pierwszy to doświadczony zawodnik, który pierwsze kroki w UFC stawiał już w 2006 roku. Dotychczas szło mu całkiem nieźle bo z 12 pojedynków aż w 8 okazywał się zwycięzcą. W ostatnich 5 walkach wygrał 4-krotnie. Podczas UFC 132, na punkty pokonał go Denis Siver. Jednak ostatni raz w oktagonie był dla niego o wiele bardziej udany, bo pokonał Maca Danziga podczas UFC Live 6.

Jego rywal – Mark Bocek – walczy ostatnio ze zmiennym szczęściem. W ostatnich 5 pojedynkach wygrał 3-krotnie i zanotował 2 porażki. Ostatnio jednak – podczas UFC 140 – zanotował zwycięstwo. Pokonał na punkty Nika Lentza.

Poza tymi pojedynkami już wcześniej zaanonsowano trzy starcia. Rory McDonald zmierzy się z Che Millsem, Travis Browne z Chadem Griggsem oraz Bernard Schaub z Benem Rothwellem. Na razie wszystkie nazwiska zakomunikowano na stronie ufc.com. Oficjalna karta walk zostanie zaprezentowana po podpisaniu niezbędnych kontraktów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.