STSport

To był jeden z najbardziej pasjonujących pojedynków mistrzowskich od dawna. Na gali UFC 144 spotkali się mistrz- Frankie Edgar – oraz pretendent – Benson Henderson. Lepszy na punkty okazał się ten drugi, ale już zaraz po walce pojawiały się pogłoski o rewanżu. Teraz słowo ciałem się stało i zawodnicy znów staną naprzeciw siebie. Najprawdopodobniej na gali UFC 150 w sierpniu w Denver.

Według portalu MMAjunkie.com obaj zawodnicy ustnie zgodzili się na rewanż i walkę o mistrzowski pas UFC w wadze lekkiej. Nie jest to na razie oficjalna informacja potwierdzona przez władze UFC. Jeżeli okaże się to prawdą, to propozycja szefa UFC, Dany White’a, dla Edgara, żeby przeszedł do niższej kategorii wagowej i zawalczył z Jose Aldo wydaje się już nieaktualna.

Przypomnijmy, że  Edgar mistrzowski pas w wadze lekkiej zdobył w 2010 roku, kiedy pewnie na punkty pokonał faworyzowanego BJ-a Penna. Następnie pas trzy razu udało mu się obronić. Dwa razy wygrał – w rewanżu z BJ-em Pennem i Grayem Maynarde – i raz zremisował – ponownie z Maynardem. Przez wielu uważany był za najlepszego zawodnika wagi lekkiej na świecie. Tak było do 26 lutego 2012 roku, kiedy przegrał jednogłośnie na punkty z Bensonem Hendersonem i stracił mistrzostwo.

Jego rywal, czyli Henderson, to mistrz dwóch organizacji. W 2009 zdobył pas World Extreme Cagefighting, który stracił w swojej ostatniej walce dla tej federacji przed przejściem do UFC. Obecnie jest mistrzem Ultimate Fighting Championship.

Do rewanżu miałoby dojść w sierpniu tego roku w hali Pepsi Center w Denver w Kolorado na gali UFC 150. Dwie inne walki zakontraktowane na to wydarzenie to pojedynki Yushina Okamiego z Luizem Cainem oraz Thiago Tavaresa z Dennisem Hallmanem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.