STSport

Nowy mistrz wagi lekkiej UFC Benson Henderson nie ma wątpliwości, że jego niedawny rywal i były czempion – Frankie Edgar powinien dostać szanse rewanżu z nim. – Jestem gotów na tę walkę! Dogadajmy ją! Nawet na jutro – przekonuje.

Przez wielu fachowców Frankie Edgar był uważany za najlepszego zawodnika wagi lekkiej na świecie. Jego trzy walki z Gray’em Maynardem chyba na stałe wpisały się już do kanonu najlepszych walk UFC. Nic więc dziwnego, że uchodził za faworyta kolejnej obrony pasa mistrzowskiego – podczas UFC 144, gdy jego rywalem był Benson Henderson. Sport ma jednak to do siebie, że prędzej czy później każdy musi przegrać. Czas Edgara nadszedł właśnie podczas tamtego pojedynku, a pas mistrzowski zawisł na biodrach jego rywala.

Pomimo jednogłośnego zwycięstwa na punkty Hendersona, dla wielu ta decyzja wciąż pozostaje kontrowersyjna. Nowy mistrz poniekąd rozumie rozgoryczenie fanów i samego Edgara, który również chce rewanżu. – Frankie był w bardzo trudnej sytuacji. Miał za sobą dwie wyczerpujące walki w obronie pasa mistrzowskiego. Nie jako zawodnik, ale jako fan MMA uważam, że zasłużył na rewanż – komentuje Benson Henderson. – Nie chcę, żeby ktoś powiedział, że nie chce rewanżu z Edgarem, bo się go boję. Jestem gotów na tę walkę! Dogadajmy ją! Nawet na jutro! – przekonuje.

Skoro obaj zawodnicy chcą walki to wydawać by się mogło, że musi do niej dojść. Innego zdania jest jednak szef UFC – Dana White. Według niego waga lekka za długo tkwiła w korku (chodzi mu o trzy walki pod rząd pomiędzy Frankie Edgarem a Grayem Maynardem). Uważa, że skoro udało się wyrwać z tego klinczu i jest nowy mistrz, to trzeba iść na przód. Zaproponował nawet Edgarowi, że jeżeli zdecyduje się na zejście do piórkowej kategorii wagowej, to od razu dostanie walkę o tytuł z Jose Aldo. Były mistrz na razie nie odpowiedział jeszcze na tę propozycję. Łatwo się jednak domyśleć, że Dana White – jako szef – ma sporą siłę przekonywania i prędzej jego wola zostanie spełniona niż dwóch zawodników, którzy chcą ze sobą walczyć.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.