STSport

Znany z KSW 26 Angolijczyk Helson Henriques spotka się w klatce z Anzorem Azhievem w pojedynku w kategorii piórkowej na KSW 28: Fighters’ Den, 4 października w Szczecinie. Starcie odbędzie się na standardowym dystansie trzech rund po pięć minut.

KSW 28 Helson Henriques Anzor Azhiev KSW

Zawodnik portugalskiego Nobrega Team po raz drugi zawalczy dla KSW, na marcowej gali w Warszawie Henriques przegrał jednogłośną decyzją sędziów z kuzynem Azhieva Arbim Shamaevem. 30-latek szybko powrócił jednak na zwycięskie tory, w lipcu potrzebował jedynie 25 sekund na znokautowanie Pedro Eugenio. Była to już jego trzecia wygrana w karierze poniżej jednej minuty.

Azhiev powraca po dwóch nieudanych dla siebie starciach z Arturem Sowińskim. Pierwszy pojedynek młodego reprezentanta Ankosu Zapasy Warszawa z „Kornikiem” zakończył się wynikiem no contest, w drugim, 23-latek został zdyskwalifikowany. Październikowy występ w Szczecinie będzie dla niego okazją odbudowania swojej pozycji w kategorii piórkowej KSW.

Pojedynek groźnego zarówno w stójce jak i w parterze Henriquesa z jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w polskim MMA z pewnością dostarczy szczecińskim kibicom sporych emocji. Jeśli obaj myślą o odegraniu istotnej roli w rywalizacji o tytuł KSW w tej wadze, powinna interesować ich tylko efektowna wygrana przed czasem.

Ostatnie bilety na KSW 28: Fighters’ Den są dostępne w portalu eBilet.pl.

źródło:kswmma.com

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.