STSport

29 września 2012 roku w Sporthalle – Alsterdorf w Hamburgu dojdzie do starcia pomiędzy byłym mistrzem świata Hasimem Rahmanem (50-7-2), a obecnym mistrzem wagi ciężkiej federacji WBA Alexandrem Povetkinem (24-0). Zdecydowanym faworytem tej walki jest Rosjanin, który jak dotychczas nie przegrał żadnej walki na zawodowym ringu.

Hasim Rahman vs. Alexander Powietkin

Hasim Rahman vs. Alexander Powietkin

40 -letni Hasim Rahman szczyt formy ma już dawno za sobą, ale w przeszłości potrafił wygrywać z takimi sławami jak:Trevor Berbick, Corrie Sanders, Monte Barrett czy Lennox Lewis. Ostatnia przegraną zaliczył w grudniu 2008 roku przegrywając przez TKO w 7 rundzie z Władimirem Kliczko.Po tej walce walczył jeszcze pięciokrotnie każdorazowo wygrywając przed czasem. W sumie w ostatnich walkach przeboksował łącznie tylko 18 rund. Czy ten weteran ringowy będzie zdolny stawić czoła o siedem lat młodszemu Rosjaninowi?

33- letni Alexander Powietkin na rozkładzie ma dwóch byłych mistrzów świata Chrisa Byrda, Ruslana Chagaeva i kilku innych solidnych bokserów takich jak Eddie Chambers, Jason Estrada, Cedric Boswell i Marco Huck.
– Jestem do tej walki doskonale przygotowany – powiedział Powietkin – Mam wielki szacunek do Hasima Rahmana i do jego ogromnego doświadczenia.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.