STSport

Długo wyczekiwany pojedynek pomiędzy czołowymi zawodnikami wagi półśredniej w końcu dojdzie do skutku. Choć z początku planowano, że walka odbędzie się w Kanadzie, UFC zmieniło plany. Starcie Hendricksa z GSP będzie miało miejsce w Las Vegas, na jubileuszowej gali 20-lecia UFC.

UFC 167 odbędzie się 16 października, dokładnie 20 lat i 4 dni po historycznej pierwszej gali UFC, kiedy to MMA w swojej pierwotnej formie po raz pierwszy pokazało się amerykańskiej publiczności na taką dużą skalę. Gala prawdopodobnie odbędzie się w wielkiej hali Madison Square Garden.

Georges St-Pierre to prawdopodobnie najbardziej popularny zawodnik MMA na świecie. Jest numerem jeden wagi półśredniej od niemal 6 lat. Ostatnią swoją porażkę zanotował w 2007, kiedy to nieoczekiwanie Matt Serra znokautował go uderzeniami. W swoim ostatnim pojedynku St-Pierre zdominował Nicka Diaza i ponownie obronił swój tytuł.

Hendricks w 2011 zaskoczył wszystkich, kiedy to znokautował Jona Fitcha (ówczesny numer 2 wagi półśredniej) w 12 sekund. Potem Hendricks pokonywał kolejnych wysoko notowanych przeciwników takich jak Josh Koscheck, Martin Kampmann czy Carlos Condit.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.