STSport

Jak informuje grupa NG Promotions w pierwszej połowie kwietnia planowana jest organizacja gali „Fight Night 8”. Po raz kolejny kibice z Częstochowy będą mieli okazję obserwować nie tylko zmagania polskich pięściarzy, ale także pojedynek o mistrzostwo świata w formule K-1. Jak informuje współorganizator gali Marcin Najman kolejna impreza z cyklu „Fight Night” zapowiada się naprawdę ciekawie dla kibiców. „El Testosteron” zdradził, iż menadżerowie grupy prowadzą negocjacje w sprawie organizacji walki Mariusza Wacha (27-1, 15 KO). Organizatorzy chcą, aby to właśnie popularny „Wiking” pojawił się pomiędzy linami podczas planowanej na kwiecień gali.

Ng Promotions i Gmitruk Promotions

Ng Promotions i Gmitruk Promotions

„Z Mariuszem rozmawialiśmy o zorganizowaniu mu walki już kilka miesięcy temu. Musieliśmy jednak poczekać na to, jak ostatecznie rozwiąże się sytuacja, w której się znajduje. Tak samo on jak i inni profesjonalni sportowcy zależni są od promotorów i menadżerów, którzy mają wielki wpływ na to gdzie, kiedy i czy dany zawodnik pojawi się w ringu. Jesteśmy w kontakcie z promotorem „Wikinga”. Mariuszem Kołodziejem oraz jego menadżerem Iwajło Gocewem. Wszystko zależy od tego, czy uda nam się porozumieć. My chcielibyśmy, aby Mariusz zawalczył na naszej gali, ale wszystko zależy od tego, czy team Wacha zaakceptuje nasze warunki. Mamy jeszcze w obwodzie Rafała Jackiewicza, który na Fight Night 7 dał znakomity pojedynek. Choć osobiście uważam, że dla kibiców z Częstochowy najbardziej emocjonujące będzie starcie o tytuł mistrza świata w formule K-1, w której zmierzy się bohater miejscowej publiczności Norbert Anzorgę.” – powiedział współorganizator Marcin Najmana.

Walka Mariusza Wacha podczas, który ostatni pojedynek na polskiej ziemi stoczył w 2009 roku z pewnością byłaby wielkim sportowym wydarzeniem. Jak informuje współwłaściciel grupy NG Promotions, Łukasz Głowacki więcej szczegółów, co do karty walk oraz poszczególnych zestawień kibice boksu poznają podczas zaplanowanej na 26 lutego konferencji prasowej, która odbędzie się w Częstochowie.

„Pierwsze szczegóły dotyczące zaplanowanej na kwiecień gali kibice poznają podczas konferencji prasowej, która odbędzie się 26 lutego w Częstochowie. Jesteśmy w trakcie negocjacji kilku ciekawych walk, jednak dziś nie mogę jeszcze niczego zdradzić. Jak zawsze na naszych imprezach chcemy zestawić ze sobą zawodników o podobnych umiejętnościach lub na podobnym etapie swojej kariery. Wiadome, że przy tego typu imprezach dla nas jako organizatorów istnieje tylko jedno ograniczenie i jest nim ograniczenie finansowe. Z Teamem Wacha jesteśmy w kontakcie od dłuższego czasu. Prowadzimy rozmowy z menadżerem Mariusza, Iwajło Gocewem. Każdy z nas przedstawił swoje warunki i zobaczymy jak to wszystko się zakończy. O efekcie tych negocjacji będziemy mogli poinformować kibiców najwcześniej 26 lutego na konferencji prasowej.” powiedział promotor Łukasz Głowacki.

źródło: boxingnews.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.