STSport

W dniu dzisiejszym w częstochowskim klubie „Stacherczak” odbyła się konferencja prasowa przed zaplanowaną na 12 kwietnia galą sportów walki. Event organizowany jest przez grupę Marcina Najmana i Łukasza GłowackiegoNG Promotion we współpracy z firmą Mega Szlif/Stancar. Areną zmagań będzie nowa hala widowiskowo-sportowa przy ulicy Żużlowej. Gościem specjalnym gali będzie legenda boksu zawodowego Andrzej Gołota, dlatego też organizatorzy postanowili nazwać najbliższą galę Fight Night 8: The Legend.

Niespodzianką dla kibiców z pewnością jest fakt, że podczas gali swój pierwszy w zawodowym boksie pojedynek stoczy Kamil Bazelak. Zawodnik znany z MMA, czy K-1 tym razem spróbuje swoich sił w zawodowym boksie. Rywalem Bazelaka będzie także debiutujący w ringu Adam Koprowski, który do tej pory pomagał w przygotowaniach Marcina Siwego i Marcina Najmana.

Kolejny pojedynek na zawodowym ringu stoczy także Robert Parzęczewski (2-0), który zmierzy się w nim z Zoltanem Kissem Jr. (31-17-3). Swoje umiejętności zaprezentuje również pięściarz wagi ciężkiej Marcin Siwy (7-0), dla którego występ przed własną publicznością jest dodatkową nobilitacją. Walka Marcina Siwego zakontraktowana została na sześć rund, a jej stawką będzie tytuł Młodzieżowego Mistrza Rzeczypospolitej w kategorii ciężkiej.

Swój zawodowy debiut podczas gali Fight Night 8 zaliczy Michał Boruc, który w przeszłości bardzo dobrze spisywał się na ringach amatorskich i zdobywał wiele mistrzowskich tytułów. Rywalem Boruca będzie znany doskonale polskim kibicom Alex Serbic (0-1).

Swoje umiejętności przed zgromadzoną w Częstochowie publicznością zaprezentuje także Łukasz Wawrzyczek (18-2-2), który na ring wróci po porażce Maciejem Sulęckim.

W pojedynku w formule kick-boixng swoje umiejętności będzie mógł zaprezentować miejscowy radny Łukasz Wabnic, który przed laty święcił triumfy w tej dyscyplinie i po latach wraca na ring. Podczas tej imprezy kibice zobaczą w ringu także dwie walki w formule MMA, w których zaprezentują się zawodnicy klubu Wydra Gym.

Pojedynek anonsowany jako EXTRA FIGHT będzie miał status walki o tytuł mistrza świata w formule K-1. W walce o pas jednej z prestiżowych federacji zmierzą się Norbert Anzorge i Martin Pacas.

Podczas konferencji organizatorzy poinformowali, że nadal negocjują możliwość występu na gali Mariusza Wacha i Rafała Jackiewicza.

źródło: boxingnews.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.