STSport

Jak poinformował Przegląd Sportowy walka Andrzeja Gołoty i Przemysława Salety w tym roku się nie odbędzie z przyczyn czysto technicznych. Sytuację bliżej nakreślił Marian Kmita z Polsatu.

Andrzej Gołota

Andrzej Gołota

-Najbardziej prawdopodobnym terminem walki jest koniec lutego lub początek marca – powiedział portalowi przegladsportowy.pl Marian Kmita, dyrektor do spraw sportu w Polsacie. – Pierwszy powód jest taki, że na organizację pojedynku zostało zbyt mało czasu. Po drugie, termin 24 listopada nie sprzyja jego promocji. 10 listopada Mariusz Wach zmierzy się z Władymirem Kliczką, 1 grudnia odbędzie się gala KSW 21, a tydzień później gala grupy Andrzeja Wasilewskiego. To utrudnia przeprowadzenie transmisji, zarówno w telewizji otwartej, jak i w pay-per-view. Musimy znaleźć taką datę, aby dwa, trzy tygodnie przedtem lub później nie było innych istotnych dla polskiego kibica wydarzeń z dziedziny sportów walki.

Czy mamy jednak pewność, że ta sensacyjnie zapowiadający się pojedynek dojdzie do skutku? Otóż, tak naprawdę to nic pewnego. Obydwaj bokserzy Gołota i Saleta nie są już młodzieniaszkami, niebawem będą już mieli po 45 lat, a długi cykl przygotowań może spowodować u nich rozmaite kontuzje, które uniemożliwią podjęcie tej walki w następnym roku. Pamiętajmy co stało się z Riddickiem Bowe, kiedy przygotowywał się do walki z Andrzejem Gołotą. Odniósł kontuzję i galę musiano odwołać. Oby w tym wypadku nie stało się tak samo…

A wy co o tym myślicie? Walka się odbędzie czy też nie? Komentujcie…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.