STSport

Brazylijczyk Glover Teixeira to jeden z świeższych nabytków UFC. Zawodnik ten przez kilka lat masakrował wszystkich swoich przeciwników i ogólnie był uważany za jednego z najlepszych półciężkich niezakontraktowanych przez Zuffa. W 2012 doczekał się w końcu debiutu w największej organizacji na świecie. Od tamtej pory Teixeira stoczył dwa pojedynki, gdzie brutalnie pobił swoich przeciwników. W niedalekiej przyszłości Teixeira ma stanąć naprzeciw byłego mistrza UFC i weterana PRIDE, Quintona Jacksona. Co jednak do powiedzenia ma jeden z najskuteczniejszych uderzaczy na świecie?

Glover Teixeira

Glover Teixeira

Wyobraź sobie co by było, gdyby mózgi były umieszczone w brzuchach, albo w stopach, albo gdzieś indziej, gdzie w nie można cię dobrze trafić i nie mógłbyś być znokautowany. Wszystkie walki trwały by po trzy rundy, a to przecież nudne. Ludzie uwielbiają walki z powodu nokautów i poddań. To właśnie czyni ten sport ekscytującym.

Brazylijczyk z pewnością należy do tych zawodników, dzięki którym ten sport jest widowiskowy. W ciągu ostatnich 7 lat tylko jeden jego pojedynek zakończył się decyzją – było to starcie z Danielem Taberą na gali Bitteti Combat.

Przypominamy, że walka Teixeira-Rampage odbędzie się już w najbliższą sobotę na gali UFC on Fox: Johnson vs. Dodson.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.