STSport

George Foreman zdobył dwukrotne mistrzostwo wagi ciężkiej, mistrzostwo olimpijskie, 76 zwycięstw w 81 zawodowych walkach . Amerykański bokser za sprawą Kena Abrahama pojawił się na sklepowych półkach, w których opowiada swoją historię.

Już 4 lata temu wydawnictwo „W Wyłomie: wydało na polski literatury sportowej biografię pięściarza z podtytułem „Bóg w moim narożniku”. Książka ma 289 stron, a jej cena okładkowa to 29,90 zł.
Sukcesy sportowe Foremana nie są głównym elementem opowieści. Jej kluczowymi fragmentami są duchowe przemiany i życiowe decyzje, które ostatecznie doprowadziły do wzrostu znaczenia Boga w życiu bohatera.

„Bóg w moim narożniku” nie jest napisany „od początku do końca”, chronologia zdarzeń jest tutaj zaburzona. Już w pierwszym rozdziale sportowiec opowiada o dużym fragmencie własnego życiorysu, by później wracać do wspomnianych zdarzeń przy okazji kolejnych anegdot.
Publikacja jest swego rodzaju zbiorem kazań osoby związanej z kościołem – Bóg w narożniku Foremana sprawił, że bokserowi zdarza się głosić kazania w lokalnym kościele. Wśród przemyśleń i wskazówek jest jednak miejsce na opisy walk, co spodoba się również fanom sportu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.