STSport

Dzięki uprzejmości naszego partnera portalu Fightsport.pl umieszczamy relację z konferencji prasowej Strefy Walk.

W dniu dzisiejszym (27 października), podczas konferencji prasowej w hali „Torwar” w Warszawie, organizatorzy gali Strefa Walk „Starcie Polsko – Ruskie” w przeddzień imprezy poinformowali o jej odwołaniu. Jak powiedział Paweł Wolski była to jedna z najcięższych decyzji w jego życiu a po wolcie i oszukaniu organizatorów przez Rosjanina Aleksandra Emelianenko i odmowie walki z kimkolwiek innym jego rywala Rafała Dąbrowskiego sytuacja była krytyczna.
Organizatorzy obu zawodnikom zapłacili ogromne pieniądze i to wyczerpało budżet gali w znacznym stopniu. Wymiana karty walk, nowy main event i logistyka sprowadzenia nowych zawodników z Rosji, Litwy i Ukrainy w ciągu 1,5 dnia miała także swoją cenę i przekraczała bezpieczeństwo finansowe imprezy stąd taka a nie inna decyzja. Impreza została na bezpiecznym poziomie finansowym, zawodnicy z poza main event otrzymali wynagrodzenie za poniesione koszty przygotowań, opłacone są wszystkie bieżące wydatki gali.

Obiektywnie była to jedna z najsmutniejszych konferencji prasowych w jakich braliśmy udział, ale organizatorom trzeba przyznać jedno – stanęli twarzą w twarz z dziennikarzami, zawodnikami i ogłosili sami hiobową wieść nie kryjąc się za wyłączonymi telefonami i twarzami rzeczników. Odpowiadali też na pytania mówiąc, że sprawcami klęski są głównie dwaj zawodnicy main eventu, oraz naiwna wiara, że jak się daje pieniądze z góry to wymaga się wykonania pracy. Perturbacje z kolejnymi zawodnikami także przerosły ich wytrzymałość i odporność na stres. Stąd taka a nie inna decyzja.

Dodatkowo jak udało na się dowiedzieć w ogniu po konferencyjnym, trwają trójstronne rozmowy Strefa Walk – MMA Attack – Eventim na temat ratowania sytuacji z ludźmi, którzy kupili bilety. Organizator konkurencyjnej MMA Attack, pan Dariusz Cholewa obecny na „Torwarze” rozumiejąc trudną sytuację nie tylko konkurencji ale i polskiego MMA – wstępnie przystał na propozycję rozmów o przejęciu zawiedzionych fanów na swoją galę. Jeśli rozmowy się powiodą a obie strony (Strefa Walk – MMA Attack) uzyskają consensus i akceptację dystrybutora biletów firmę Eventim, kibice tydzień później (5-ty listopada) będą mogli wejść na galę MMA Attack. Propozycja tego rozwiązania wyszła od Strefy Walk, co podkreślamy bardzo wyraźnie i organizator gali p. Dariusz Cholewa pokazał klasę podejmując rozmowy choć nie musiał tego robić w tak trudnej sytuacji konkurencji organizujących galę w obrębie tygodnia po sobie. Pomysłodawcą tego rozwiązania był nie tracący zimnej krwi Mirosław Okniński, którego kilku zawodników miało walczyć na gali Strefa Walk.

źródło artykułu: www.fightsport.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.