STSport

Organizacja Maxxx Fight zapowiada galę z wielkimi nazwiskami sportów walki. Według informacji jakich udzielił organizator podczas eventu widzowie sportów walki będą mieli okazję zobaczenia w akcji legendarnego zawodnika z Podhala -Łukasza Jarosza.

Łukasz Jarosz urodził się 12 stycznia 1979 roku w Rabce-Zdrój leżącej nieopodal Zakopanego. Treningi sportów walki rozpoczął od uprawiania karate Oyama (kyokushin). W latach 1997-1999 został trzykrotnie Mistrzem Polski walcząc w turniejach kumite. Był także Zdobywcą Pucharu Polski w karate w 1997 roku. Łukasz wystartował także w Mistrzostwach Europy w Holandii, gdzie uplasował się 5 miejscu i w Mistrzostwach Świata w karate Oyama w Nowym Jorku, gdzie zajął 4 miejsce.

Z czasem Łukasz Jarosz przeszedł prawdziwą ewolucję i podobnie jak kiedyś legendarny Marek „ Punisher” Piotrowski zrezygnował z karate na rzecz kick-boxingu. Zaowocowało to wicemistrzostwem Polski w kick-boxingu w 2002 roku. Było to jednak zbyt mało jak na ambicje tego zawodnika. Rok później Łukasz był już Mistrzem Polski i Zdobywcą Pucharu Świata, który wywalczył na Węgrzech. W tym samym roku wystartował jeszcze w Mistrzostwach Świata w kick-boxingu w formule low-kick we Francji, gdzie zajął trzecie miejsce. W 2004 roku Jarosz został Mistrzem Polski w kickboxingu. Zaraz dołożył do tego kolejny tytuł, którym było Mistrzostwo Europy full contact, w tej dyscyplinie sportu. W 2004 roku we Wrocławiu Łukasz został zwycięzcą pierwszych międzynarodowych zawodów rozgrywanych na zasadach K-1.

W 2005 roku ten zawodnik z Rabki został ponownie Mistrzem Polski w kick-boxingu i wspinając się na wyżyny swoich fighterskich umiejętności i 25 września 2005 wywalczył na Mistrzostwach Świata Low Kick w Agadir w Maroko złoty medal w kategorii powyżej 91kg.

Łukasz Jarosz wywalczył również prestiżowe tytuły Zawodowego Mistrza Świata Low Kick w latach 2006 -2007 w federacji ISKA.

Łukasz jest zawodnikiem niezwykle utalentowanym, perfekcyjnie rozpracowującym strategie walki swych przeciwników. Podczas walk pokazuje swój twardy góralski charakter. Jest nieustępliwy i metodycznie realizuje swe plany na ringu. Na rozkładzie ma takich przeciwników jak Marcin Różalski, Michał Oleś, Łukasz „Juras”Jurkowski –gwiazda KSW, Peter Mulder.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.