STSport

W związku z koronawirusem gala KSW 53 zaplanowana na 21 marca w łódzkiej Atlas Arenie, została ostatecznie odwołana. Już we wtorek została uruchomiona procedura zwrotu biletów przez system sprzedażowy. Włodarze KSW wydali w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Decyzja federacji oznacza, że gali nie będzie można zobaczyć także w telewizji, bez publiczności. W wydanym przez KSW oświadczeniu czytamy:

„Bezpieczeństwo wszystkich uczestników organizowanych przez nas gal od zawsze było i jest naszym priorytetem. Dlatego z wielkim smutkiem informujemy, że jesteśmy zmuszeni odwołać Galę KSW 53 planowaną na dzień 21 marca 2020. Pomimo usilnych starań, by doprowadzić do organizacji wydarzenia musieliśmy podjąć tą ciężką zarówno dla nas, jak i dla Was decyzję. Ze względu na wprowadzone na terenie całego kraju obostrzenia, mające na celu zminimalizowanie zasięgu epidemii koronawirusa (COVID-19) Gala KSW 53 nie odbędzie się ani we wskazanej wcześniej lokalizacji, ani także w studio telewizyjnym.Nasza decyzja motywowana jest dbałością o zapewnienie bezpieczeństwa i niedopuszczenia do sytuacji zagrażającej zdrowiu zarówno zawodników, którzy docierają na wydarzenia z każdego zakątka świata oraz pracowników i współpracowników organizujących Galę. O kolejnych działaniach Federacji KSW będziemy Was informować na bieżąco.”

Karta walk gali KSW 53 prezentowała się imponująco. W walce wieczoru Robert Soldic (17-3, 14 KO, 1 Sub) miał zmierzyć się z Mariusem Žaromskisem (22-9, 14 KO, 1 Sub). Wystąpić miał również podwójny mistrz w wadze piórkowej oraz lekkiej, Mateusz Gamrot (15-0, 4 KO, 4 Sub), który miał zmierzyć się z Brazylijczykiem Edimilsonem Souzą (18-5, 14 KO, 1 Sub). W Łodzi miała odbyć się także walka Michała Materli (27-7, 9 KO, 12 Sub) z Patrikiem Kinclem (22-9, 10 KO, 6 Sub).
Na gali w Atlas Arenie miał wystąpić również Mariusz Pudzianowski (13-7, 8 KO), którego rywalem miał być Francuz portugalskiego pochodzenia, Quentin Domingos (5-1, 4 KO). Pudzianowski był zmuszony już wcześniej zrezygnować z występu. Powodem absencji „Pudziana” była kontuzja.

Comments are closed.