STSport

Atletyczną budowę ciała Gal Ferreiry można przypisać latom treningów gimnastyki, profesjonalnego tańca i aerobiku połączone rygorystycznym sposobem odżywiania. Kiedy Gal miała 6 lat rodzice zapisali ją do szkoły baletowej.W wieku osiemnastu lat rozpoczęła treningi na siłowni. W 2007 roku zachęcona przez przyjaciół wystartowała w niezwykle prestiżowym konkursie IFBB Body Fitness Competition. Debiutując w fitness zaledwie po sześciu miesiącach przygotowań zgarnęła po kolei wszystkie trzy tytuły:Champion Brazilian, South American and World Champion.  Dyscyplina, technika, poświęcenie, determinacja i niesamowita genetyka przyczyniły się do jej niezwykłych sukcesów…

Przeczytaj wywiad z tą piękną fitnesską….

Jak zaczęłaś swoją przygodę ze sportem?
Jestem związana ze sportem od kiedy miałam 6 lat, wtedy rozpoczęłam treningi baletu, co robiłam później zawodowo przez wiele lat. Ćwiczyłam też gimnastykę i brałam udział w konkursach aerobiku. W 2006 roku spędzałam wakacje na plaży w południowej Brazylii, kiedy słynny brazylijski  trener fitness i kulturystyki zobaczył mnie, kiedy chodziłam po plaży. Tak mu się spodobała moja sylwetka, że podszedł i zapytał mnie, czy startowałam w jakiś zawodach. Kiedy odpowiedziałem mu, że nie był bardzo zaskoczony. Powiedział, że jestem w świetnej formie. Powiedział mi wiele komplementów na temat mojej budowy ciała i mojej genetyki. Usłyszałam, że przy jego pomocy mogłaby się stać mistrzynią świata w ciągu jednego roku. Powiedział mi, że jestem wyjątkowa. Zaczęłam, więc z nim  treningi w kwietniu 2007 roku i we wrześniu 2007 roku po raz pierwszy zwyciężyłam w mistrzostwach Brazylii. Dwa tygodnie później wygrałam w Mistrzostwach Ameryki Południowej,a w październiku 2007 roku, wygrałem Mistrzostwo Świata. Tak jak przepowiedział mi mój trener stałam się bardzo szybko mistrzynią świata.Pomylił się tylko w jednej kwestii, a mianowicie, że stanie się to po roku. Trwało to znacznie krócej – zaledwie sześć miesięcy.

Z czego składa się twoja dieta i dlaczego tak się odżywiasz?
Jem cztery posiłki dziennie, które składają się z dużej ilości pełnowartościowego białka i błonnika pochodzącego z  węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Węglowodany spożywam tylko jeden raz dziennie, a pozostałe posiłki to białko. Jak każdy wie sport, który uprawiam jest bardzo ekstremalny i wymaga szczególnie dopracowanej sylwetki. Aby uzyskać ten typ budowy ciała musimy poważnie trenować i trzymać się ścisłej diety.

Jakie suplementy używasz?
Używam  suplementy diety z Dorian Yates Nutrition. Na co dzień dwoją dietę wspomagam następującymi suplementami i odżywkami:
TEMPRO – najwyższej jakości białko, które zwiększa i pomaga zachować masę mięśniową i siłę, a także redukuje tkankę tłuszczową.
NOX PUMP – najsilniejszy stack przed-treningowy na rynku w proszku Drink Mix, poprawia samopoczucie, wspomaga układu krążenia i wydajność mięśni  podczas treningu, pomaga chronić mięśnie i tkankę nerwowej przed uszkodzeniami.
GH BLAST – nie ma nic podobnego na rynku, jest to czas nocna formuła wzrostu, który zwiększa hormon wzrostu. GH BLAST jest katalizatorem snu, buduje mięśnie i spala tłuszcz.
GLUTAMINE – 100% czysta glutamina, poprawia szybkość regeneracji mięśni,zapobiega katabolizmowi, wspomaga układ odpornościowy, zapobiega infekcjom
BLACK BOMB – nowy spalacz tłuszczu,moim zdaniem najlepszy na świecie.Redukuje tkankę tłuszczową,zapobiega przejadaniu się, maksymalizuje definicję mięśni.
Aby dowiedzieć się więcej o wszystkich suplementach diety, odwiedź stronę internetową www.dorianyatesnutrition.com

Jaki jest twój ulubiony posiłek ?
Japońskie jedzenie, chleb ciabatta i tradycyjna brazylijska potrawa: ryż, fasola i mięso.

Kto jest twoim ulubionym kulturystą?
Mój mąż, oczywiście, Dorian Yates. On zrewolucjonizował świat kulturystyki,pokazując przy swoich występach tego czego nie widziano u nikogo nigdy wcześniej  – zarówno gęstość mięśni jak i ich wielki rozmiar. Poza tym Dorian pokazał swoim fanom silną i unikalną osobowość. Postać Doriana Yatesa na trwale zapisała się w historii kulturystyki, gdyż zdobył najważniejszy tytuł świata i został 6 krotnym MR. OLYMPIA.

Ulubiony cytat?
Nie mam cytatów. Nie lubię złotych myśli. Wiele osób się nimi kieruje , ale zwykle i tak się do nich nie stosuje.Nie muszę mieć złotych myśli czy haseł, które miałaby mi dać siłę. Moja siła jest w mojej głowie, moim sercu i mojej duszy. Cieszę się, że mam niesamowitą, kochającą rodzinę i najlepszego męża na świecie.

foto: www.galferreira.com

Categories: Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.