STSport

Informacja prasowa:

31 maja w Londynie odbędzie się rewanżowy pojedynek o pasy mistrzowskie federacji WBA i IBF w kategorii super średniej. Carl Froch (32-2, 23 KO) i George Groves (19-1, 15 KO) skrzyżują rękawice w obecności 80 tysięcy widzów na słynnym stadionie Wembley. Transmisja pasjonująco zapowiadającego się starcia od 22:15 w CANAL+ Family.

Żywa legenda brytyjskiego boksu, Carl Froch, zmierzy się ze wschodzącym talentem – niepokonanym do ostatniego starcia Georgem Grovesem. 36-letni mistrz w dotychczasowych 34 walkach zwyciężył 32 razy, w tym aż 22. krotnie przez nokaut. George Groves to rodząca się gwiazda brytyjskiego i światowego pięściarstwa. W zawodowej karierze stoczył 20 pojedynków, w których przegrał tylko raz, w listopadzie z Frochem… Aż 15. krotnie zwyciężył przez nokaut.

Pierwszy pojedynek Carla Frocha z Georgem Grovesem odbył się w listopadzie w Nottingham i zakończył bardzo kontrowersyjną decyzją sędziowską o przerwaniu walki w 9. rundzie ze względu na rzekomą możliwość nokautu Georga Grovesa. Werdykt o technicznym nokaucie i zwycięstwie broniącego pasów mistrzowskich Frocha wywołał liczne dyskusje. Stało się jasne, że obaj zawodnicy staną do rewanżu. Wybór padł na datę 31 maja, a ogromne zainteresowanie ze strony kibiców i brak zgody pretendenta do tytułu na pojedynek w Nottingham, sprawiły, że zapadła decyzja o przeprowadzeniu walki na stadionie Wembley.

Pięściarski wieczór w CANAL+ Family rozpocznie się o 22:15. Wydarzenia z ringu ustawionym na stadionie Wembley komentować będą Edward Durda i były medalista olimpijski Krzysztof Kosedowski.

 

Categories: Boks, Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.