STSport

Po minionej gali UFC 160 oficjale organizacji ogłosili, że jeden z ich najpopularniejszych zawodników, Forrest Griffin, zakończył sportową karierę.

Forrest.Griffin (po prawej)

Forrest.Griffin (po prawej)

33-latek w UFC zadebiutował w 2005 roku, jako uczestnik pierwszej edycji programu „The Ultimate Fighter”. Na gali wieńczącej edycję po niezwykle widowiskowym pojedynku pokonał przez decyzję Stephana Bonnara. Dana White uważa, że była to jedna z najważniejszych walk w historii UFC. Organizacja nie przynosiła wówczas zbyt wielu zysków, oraz trudno było jej pozyskać nowych fanów. Program TUF dał jednak nadzieję na to, że UFC się rozwinie, jednak to fenomenalny pojedynek pomiędzy Griffinem i Bonnarem był prawdziwą bombą, po której wielu ludzi stało się widzami gal UFC.

Od tamtego czasu Griffin toczył pojedynku z różnym rezultatem. W 2007 zaszokował cały świat pokonując notowanego w czołówce rankingów Mauricio „Shoguna” Ruę, a rok później pokonał Quintona Jacksona i tym samym stał się mistrzem UFC w wadze półciężkiej. Pasa długo jednak nie utrzymał, ponieważ odebrał mu go Rashad Evans. Potem Griffin został rozpracowany przez Andersona Silvę, a jego następne pojedynki już nie były takie porywające. W swej ostatniej walce pokonał Tito Ortiza przez jednogłośną decyzję.

Dodatkowo Griffin i Bonnar zostaną włączeni w lipcu do hali sław UFC.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.