STSport

Organizatorzy gali Fighters Arena Łódź jakiś czas temu opublikowali oświadczenie na swojej stronie, w którym informują, że gala FAŁ 3, która miała odbyć się 21 kwietnia zostanie odłożona na drugą połowę tego roku. Przyczyną jest przeładowanie kalendarza imprezami podobnego typu. Chodzi z pewnością głównie o galę MMA Attack 2, która ma się odbyć dokładnie tydzień po planowanym terminie łódzkiej gali.

Plany były już mocno sprecyzowane. Według nieoficjalnych informacji organizatorów walką wieczoru miał być rewanż pomiędzy Michałem Kitą a Konstantinem Gluhovem. Dodatkowo miało dojść do tradycyjnego już na tych galach pojedynku. Tym razem miał to być mecz Łódź vs Warszawa.

Jak widać jednak organizatorzy albo przestraszyli się konkurencji albo nie udało się im dopiąć wszystkiego organizacyjnie. Wiadomo na przykład, że podczas gali Fighters Arena Łódź 3 miał walczyć Anzor Azhiev, czyli utalentowany i efektownie walczący młody Czeczen. Niestety kontrakt nie został podpisany, a tę niefrasobliwość wykorzystała Konfrontacja Sztuk Walki i zaproponowała zawodnikowi walkę podczas KSW 18. Tam młodzian zaprezentował się z bardzo dobrej strony i pewnie wypunktował rutynowanego Niemca – Cengiza Danę.

Obawa o komercyjny sukces i siłę konkurencji również nie jest bezzasadna. Dla osób, które znają się na MMA i żywo się tym interesują ze sportowego punktu widzenia  walka Kita vs Gluhov jest o wiele ciekawsza niż starcie Burneika vs Najman. Prawda jest jednak taka, że mieszane sztuki walki w Polsce nie mają aż tylu tego typu fanów. Wielu kibiców na galach to ci, którzy przyjdą obejrzeć znane twarze i nazwiska, a nie wysokie umiejętności. – […] nie chcemy wpisywać się rywalizację medialną czy angażować do walk celebrytów, by przyciągnąć publiczność mało zainteresowaną walkami Mieszanych Sztuk Walki. Stawiamy na prawdziwe MMA i taki produkt kibice Sportów Walki i fani naszej imprezy otrzymają w terminie jesienny – zapewniają organizatorzy. W takim razie trzymamy za słowo i czekamy do jesieni.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza zmiana terminu tej gali. W pierwotnej wersji miała odbyć się pod koniec stycznia, później w ostatnim tygodniu marca no i jeszcze później 21 kwietnia właśnie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.