STSport

Zasady UFC to nie tylko formalność, ale też duże zobowiązanie organizatorów. Możliwość używania łokci w stójce i w parterze ma do siebie to, że na ciele zawodników często pojawiają się krwawe rozcięcia, które są ciężkie do zatamowania. Aby uniknąć przerywania walki i nie psuć widowiska fanom, organizatorzy gali Fighters Arena 3, która czeka nas 29-go września w Łodzi, zdecydowali się sprowadzić doświadczonego cutmana, Zulfiego Ahmeda, który zadba o zawodników zarówno w trakcie walk jak i po nich.

Wywodzący się z tradycyjnych sztuk walki Zulfi Ahmed pracował jaku cutman przy kilkuset walkach podczas gal MMA w Stanach Zjednoczonych. Do Polski przyjeżdża na specjalną prośbę organizatora Fighters Arena, który mając duży problem ze znalezieniem doświadczonego specjalisty od rozcięć w Polsce zdecydował się poszukać takiej osoby za granicą. Fighters Arena 3 będzie pierwszą galą nad Wisłą, na której zawodnicy będą walczyć według pełnych reguł UFC. Uderzenia łokciami to nie jedyne, co wyróżnia te zasady.

Bardzo istotne są też walki 3×5 minut, a także sędziowanie ringowe i punktowe, które też będzie przebiegać według zasad największej organizacji MMA na świecie. Konsekwencjami postawienia na zasady UFC, co poczynili organizatorzy Fighters Arena jest m.in. wybór odpowiedniego składu sędziowskiego oraz wspomnianego już cutmana, którzy wspólnie zadbają o to, aby dać fanom jak najlepsze widowisko, dbając przy tym o bezpieczeństwo zawodników, którzy już w najbliższą sobotę w Łodzi dadzą pokaz swoich najwyższych umiejętności w specjalnie przygotowanej na galę klatce, również wzorowanej na tej znanej z UFC.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.