STSport

Lajos Munkacsy (10-8-3, 4 KO) będzie rywalem Rafała Jackiewicza (43-11-2, 21 KO) podczas najbliższej gali Fight Night 7: Obrona Częstochowy, która odbędzie się 30 listopada. Były mistrz Europy w wadze półśredniej stanie w ringu naprzeciw byłego pretendenta do tytułu federacji Global Boxing Council. Walka została zakontraktowana na 6 rund i będzie dla polskiego wojownika kolejnym bokserskim sprawdzianem przed opuszczeniem bokserskiego ringu. 

Jackiewicz, który zapowiedział, że w boksie chciałby wygrać 50 walk, a potem na poważnie zająć się już tylko treningami w formule MMA w ostatnim pojedynku zmierzył się z młodym Michałem Żuromińskim. Popularny „Wojownik” zaprezentował się w tej walce znakomicie i pokazał, że nadal drzemie w nim wielki bokserski talent, którym imponował przez lata. Właśnie dlatego kibice liczą, że także podczas gali w Częstochowie polski pięściarz jeszcze raz zaprezentuje swoje nieprzeciętne umiejętności.

Tego samego wieczoru kibice zobaczą także w ringu jednego z najbardziej kontrowersyjnych pięściarzy ostatnich lat Marcina Najmana, a także miejscowego bohatera Tomasza Dobosza. Podczas gali Fight Night 7: Obrona Częstochowy odbędą się dwa pojedynki o tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBF. W pierwszym pojedynku o ten prestiżowy tytuł zaprezentuje się pięściarz wagi półśredniej Dawid Kwiatkowski, natomiast w drugiej walce bokser wagi ciężkiej Marcin Siwy. Przed zgromadzoną w częstochowskiej hali publicznością zaprezentuje się także pięściarz wagi ciężkiej Jacek Chruślicki.

Transmisja gali w telewizji TVP Sport 30 listopada od godziny 19:50.

źródło:boxingnews.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.