STSport

Już 23 listopada w Radomiu odbędzie się gala MB Boxing Night 6! Walką wieczoru będzie pojedynek Andrii Velikovskyi (15-2-1, 9 KO) kontra Patryk Szymański (20-2, 10 KO).

Grupa MB Promotions dowodzona przez Mateusza Borka poprzednimi niezwykle udanymi wydarzeniami zapracowała sobie na zaufanie kibiców sportów walki w Polsce. Tym razem organizatorzy zmagali się ze sporymi komplikacjami. Na ostatniej prostej ze względu na kłopoty zdrowotne z gali musiał wycofać się Robert Parzęczewski, a wydarzenie ostatecznie odbędzie się w Radomiu. Nie było mowy jednak o rezygnacji z organizacji całego wydarzenia.

– Walczyliśmy kilka dni o zdrowie Roberta, ale nie byliśmy w stanie przygotować go na tak poważną walkę. Potrzebuje nieco więcej czasu. Nie chcieliśmy odwoływać wydarzenia, bo nie mogliśmy tego zrobić pięściarzom, którzy przygotowywali się do pojedynków wiele tygodni. Z szacunku do nich robimy tę galę. Karta walk jednak i tak pełna jest interesujących zestawień – mówi Mateusz Borek.

I trudno negować słowa organizatora. W rozpisce cały czas znajdują się znane nazwiska z polskiego podwórka, ale przede wszystkim siedem ciekawych, wyrównanych zestawień. Grupa MB Promotions zadecydowała, że jednak starcie Patryka Szymańskiego z Andriim Velikovskyim zasługuje na miano „małej walki wieczoru”. Siłą tego wydarzenia cały czas pozostaje jednak rzetelny matchmaking. Od początku do końca gali.

Ostateczna kolejność walk MB Boxing Night 6:
Andrii Velikovskyi (15-2-1, 9 KO) vs Patryk Szymański (20-2, 10 KO),
Shawndell Terrell Winters (12-2, 9 KO) vs Sergiej Werwejko (11-2, 7 KO),
Sebastian Ślusarczyk (6-0, 4 KO) vs Dariusz Sęk (28-5-3, 10 KO),
Kamil Łaszczyk (26-0, 9 KO) vs Oleksandr Yegorov (20-2-1, 10 KO),
Krzysztof Twardowski (5-2, 3 KO) vs Krzysztof Zimnoch (22-2-1, 15 KO),
Kamil Gardzielik (9-0, 3 KO) vs Mikalai Kuzmitski (11-0, 9 KO),
Kamil Młodziński (11-5-4, 6 KO) vs Jakub Dobrzyński (4-2, 1 KO),

Comments are closed.