STSport

Jednym z najbardziej przerażających pedofili w sztukach walki był Fernando Torres Baena, główny oskarżony w największej w historii aferze pedofilskiej w Hiszpanii. Pedofil został opisany przez sąd jako „drapieżnik seksualny” i skazany przed kilku laty na 302 lat więzienia. Prokurator żądał dla niego zaledwie rok mniej, czyli 303 lat. Baena przez 15 lat wykorzystywał swoich uczniów trenujących u niego karate. Gwałcił zarówno chłopców, jak i dziewczynki.

Były mistrz Hiszpanii w karate Fernando Torres Baena ma dzisiaj 64 lata i resztę życia może spędzić w więzieniu. Sąd przesłuchał w jego sprawie prawie 200 obecnych i byłych  uczniów jego szkoły sportów walki.

Fernando Torres Baena .

Fernando Torres Baena i jego żona

Fernando Torres Baena skazany za pedofilię

Fernando Torres Baena...

Fernando Torres Baena

CASO KÁRATE

Szkoła karate w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich cieszyła się takim prestiżem, że rodzice na wyścigi zapisywali tam swoje dzieci, w wieku od 4 do 14 lat. Cieszyli się, gdy ich pociechę zaproszano na specjalny trening do rezydencji dyrektora Fernando Torres Baena w Playa de Vargas, bo ten zaszczyt spotykał tylko najlepszych i najładniejszych, na co rodzice nie zwracali uwagi, dzięki czemu orgie  trwały  kilkanaście lat. Dzieci były wkorzystywane seksualne, podczas tych indywidualnych treningów. Torres Baena miał troje wspólników, nauczycieli karate, którym groziły wyroki do 154 lat więzienia. Wybierali oni najbardziej atrakcyjne dla nich dzieci i ściągali do willi dyrektora „w nagrodę za szczególne osiągnięcia sportowe”. Dzieci milczały, bo Torres Baena i instruktorzy zdołali im wmówić, że masturbacja i seks sprzyjają dobrym wynikom w sporcie.

Obowiązywała zasada każdy z każdym, a wszyscy z dyrektorem. Ten ostatni wykorzystywał uczniów zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Chłopców zachęcał do seksu z jego psem (suką). Dziewczętom  oferował tabletki poronne, a w razie potrzeby aborcję.

Sprawa wyszła na jaw na początku 2010 roku, dzięki wyznaniom jednej z uczennic, którą przeraziła zapowiedź wysłania do szkoły karate jej małej siostrzyczki. Uczennica, która ujawniła przestępstwa pedofilii była wielokrotnie gwałcona przez Fernando Torres Baenę.
Sąd skazał dwie kobiety, które pracowały jako instruktorki w centrum sztuk walki w Las Palmas de Gran Canaria. María José González i Ivonne González otrzymały wyroki 148 i 126 lat pozbawienia wolności. Czwarty oskarżony, instruktor Juan Luis Benitez, został uniewinniony.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.