STSport

Tomasz Sarara (34-7) wypunktował na dystansie pięciu rund Dennisa Stolzenbacha (41-20-3) w walce wieczoru gali FEN 14. W innym pojedynku Roman Szymański (8-3, 1 KO, 2 SUB) stracił pas kategorii lekkiej, przegrywając z Joiltonem Santosem (12-4-1NC, 3 KO, 4 SUB).

Gala spod szyldu Fight Exclusive Night po raz kolejny nie zawiodła! Widzowie w katowickim Spodku mogli obejrzeć mnóstwo fascynujących pojedynków w formule MMA oraz K-1. Bardzo ważne zwycięstwo odniósł Albert Odzimkowski, który przez dwie rundy rozbijał Mateusza Strzelczyka, by w trzeciej poddać go duszeniem zza pleców. Po raz kolejny szybko swoją walkę przegrał Akop Szostak – tym razem wytrzymał nieco ponad minutę w starciu z Martinem Chudejem. Trzecią walkę w MMA wygrał Tyberiusz Kowalczyk, lecz tym razem udało mu się to przez poddanie. Jego rywal Tomasz Czerwiński raczej padł ze zmęczenia niż z dobrze zapiętej gilotyny, ale i tak zwycięstwo może cieszyć byłego strongmana.
Show skradli jednak zawodnicy walczący w formule K-1. Najpierw Kamil Jenel, demonstrując pokaz kapitalnych low kicków na nogę wykroczną, pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Pavla Oboznego. Później oglądaliśmy prawdopodobnie najlepszą walkę gali, w której zmierzyli się Paweł Biszczak oraz Tomasz Gromadzki. Ten drugi – o pseudonimie „Zadyma” – postawił poprzeczkę bardzo wysoko faworytowi, który wygrał dopiero po rundzie dodatkowej.

Pas kategorii lekkiej stracił Roman Szymański, który na dystansie pięciu rund przegrał z Joiltonem Santosem. Brazylijczyk miał przewagę fizyczną, z czego skrzętnie korzystał we wszystkich starciach, łatwo wywracając Polaka i kontrolując go z góry. Szymański nawet jak miał plan na ucieczkę, to po prostu nie był w stanie przeciwstawić się sile pretendenta. Jedyną nadzieją było dla niego to, że rywal w końcu osłabnie. Tak się jednak nie stało i pas zasłużenie zmienił właściciela.
Nowym mistrzem FEN w kategorii cruiser na zasadach K-1 został także Tomasz Sarara, który wypunktował Dennisa Stolzenbacha. Walka była bardzo równa, lecz sędziowie w żadnej rundzie nie widzieli Polaka jako przegranego. Wcześniej przez poddanie wygrał także Paweł Hadaś, który ku uciesze swoich kibiców z Chorzowa poddał w trzeciej rundzie Pawła Brandysa.
Wyniki:

Walka wieczoru:
O pas organizacji FEN w kategorii cruiser

K-1 -95 kg: Tomasz Sarara pokonał jednogłośnie na punkty Dennisa Stolzenbacha.

Co-main event:

MMA -84 kg: Paweł Hadaś pokonał przez poddanie (duszenie zza pleców) w trzeciej rundzie Pawła Brandysa.

Karta główna:
O pas FEN w kategorii lekkiej

MMA -70 kg: Joilton Santos pokonał jednogłośnie na punkty Romana Szymańskiego.

K-1 -77 kg: Paweł Biszczak pokonał jednogłośnie na punkty po rundzie dodatkowej Tomasza Gromadzkiego.
K-1 -77 kg: Kamil Jenel pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Pavla Oboznego.
MMA -84 kg: Andrzej Grzebyk pokonał przez techniczny nokaut po pierwszej rundzie Alexeya Repalova.
MMA +93 kg: Tyberiusz Kowalczyk pokonał przez poddanie w pierwszej rundzie Tomasza Czerwinśkiego.
MMA +93 kg: Martin Chudej pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Akopa Szostaka.
MMA -77 kg: Albert Odzimkowski pokonał przez poddanie (duszenie zza pleców) w drugiej rundzie Mateusza Strzelczyka.

Karta wstępna:

MMA -77 kg: Łukasz Stanek pokonał przez poddanie (balacha na kolano) w drugiej rundzie Adriana Błeszyńskiego.
MMA -61 kg: Kamil Selwa pokonał jednogłośnie na punkty Piotra Olszynkę.

Categories: Polecamy 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.