STSport

Dwa pojedynki undercardowe otworzą galę FEN 11 „Warsaw Time”, która odbędzie się już za niecały miesiąc na warszawskim „Torwarze”. Oba odbędą się w formule MMA i będą szansą dla perspektywicznych zawodników na zaprezentowanie swoich umiejętności.

Tarabańka vs. Błeszyński na FEN 11

I tak 19 marca 2016 roku jako pierwsi do walki wyjdą dwaj zawodnicy wagi lekkiej: Jakub Łętowski, reprezentujący klub Fenix Warszawa, i Marcin Gałązka z Klubu Walki Grappler Mińsk Mazowiecki. Obaj debiutowali już na lokalnych imprezach. 19-letni Jakub Łętowski zaczynał swoją przygodę ze sportem od boksowania, a od dwóch lat trenuje MMA pod okiem Grzegorza Białasa. W MMA pierwszą walkę stoczył w 2015 roku.

Marcin Gałązka ma blisko 25 lat i trenuje pod okiem Marcina Frankiewicza. Ma już za sobą cztery walki, z których trzy wygrał.

W kolejnym pojedynku Michał Tarabańka, reprezentujący Nastula & Okniński Team Warszawa, zmierzy się z Adrianem Błeszyńskim ze Sportowego Zagłębia Sosnowiec. To starcie zaplanowane jest w limicie do 80 kg.

Tarabańka startuje w MMA od 2011 roku i do tej pory walczył z bardzo silnymi rywalami. W dwóch ostatnich pojedynkach wygrał i to otworzyło mu szansę występu w Fight Exclusive Night. 30-letni zawodnik z Nowego Dworu Mazowieckiego, trenował w wielu warszawskich klubach, a od kilku miesięcy ćwiczy pod okiem Mirosława Oknińskiego w Nastula Club.

Błeszyński to amatorski mistrz świata i Europy WKF. Ma 28 lat i na zawodowej arenie wygrał dwie walki z zagranicznymi rywalami. W obu przypadkach przez nokaut. Karierę sportową zaczynał od boksu. Prowadzą go trenerzy Bartosz Kulczycki i Gabriel Skiba.

Bilety na galę FEN 11 Warsaw Time są dostępne w sprzedaży online na stronach www.eventim.pl i www.kupbiet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych sieci. Pełna lista punków dostępna pod linkami: PUNKTY EVENTIM I PUNKTY KUPBILET.PL

Fightcard:
Walka wieczoru.

o pas FEN kategorii lekkiej (70 kg.): Marian Ziółkowski (14-3-1 1NC) vs. Roman Szymański (7-2)
Karta główna.

120 kg.: Akop Szostak (2-0) vs. Tyberiusz Kowalczyk (1-0)
77 kg.: Albert Odzimkowski (8-2) vs. Paweł Żelazowski (8-1)
84 kg.: Marcin Naruszczka (14-5-1) vs. Rafał Haratyk (6-1-2)
K-1. +93 kg.: Marcin Wrzosek vs. Nikolaj Falin
K-1. +91 kg.: Marcin Szreder vs. Aytac Yahsi
K-1. +93 kg.: Igor Kołacin vs. TBA
70 kg.: Alan Kwieciński (0-0) vs. TBA
Pozostałe:

66 kg.: Sebastian Kotwica (4-1) vs. Bartłomiej Kopera (6-2)
80 kg.: Michał Tarabańka (2-4) vs. Adrian Błeszyński (2-0)
70 kg.: Jakub Łętowski (1-0) vs. Marcin Gałązka (3-1)

Oficjalna informacja FEN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.