STSport

Fight Exclusive Night już dzisiaj na 44. Rajdzie Świdnickim zadebiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski! Federacja została sponsorem dwóch ekip startujących w tym sezonie, m.in. zespołu Marcin Górny i Zbigniew Cieślar Rally Team, mistrzów Polski z 2015 roku w klasie 4F.

fen-ford-fiesta-1-800x445

Sezon 2016 jest kolejnym, w którym śledzić będziemy mogli walkę Fordów Fiesta R2 w specjalnie stworzonych dla nich klasie. Na starcie 44. Rajdu Świdnickiego zobaczymy 9 załóg zgłoszonych do 4F. W tym gronie zobaczymy również Marcina Górnego i Zbigniewa Cieślara – mistrzów Polski w tej rywalizacji z roku 2015.

„Nie mogłem się już doczekać tego weekendu. Lubię ten rajd i zawsze z przyjemnością przyjeżdżam do Świdnicy, dlatego, że atmosfera tutaj jest niesamowita – mówi Marcin Górny. – Będzie to dla nas ze Zbyszkiem kolejny sezon w klasie 4F. Jeszcze jakiś czas temu nasze plany były bardzo niepewne, ale dzięki sponsorom możemy stanąć do obrony tytułu”.

Sezon 2016 zapowiada się na jeszcze trudniejszy. „Wśród samochodów 2WD i w samej naszej klasie mamy wymagających rywali. W 4F jest Rafał Kręcioch i mocny skład z zeszłego sezonu, a do tego kilku nowych zawodników, takich jak Paweł Krysiak, który wiele razy udowodnił, że jest szybkim kierowcą. Krótko mówiąc – emocji nie zabraknie – dodaje kierowca zespołu. – Mieliśmy okazję w czwartek zaliczyć testy, więc udało nam się trochę „rozjeździć” i na pewno to nam pomoże. Nie będzie łatwo, ale wierzymy w dobre otwarcie sezonu. Trzymajcie kciuki!”

„Przede mną i Marcinem nowy sezon i kolejne wspólne cele. Po udanym minionym sezonie teraz my sami wieszamy poprzeczkę jeszcze wyżej, a patrząc na listę zgłoszeń, od razu widać, że walka będzie bardzo zacięta – mówi pilot Zbigniew Cieślar. – W Świdnicy pojawimy się razem już czwarty raz, więc dobrze znamy ten rajd, a obaj bardzo lubimy te trasy. Testy wypadły pozytywnie, udało się przejechać prawie 60 km, więc jesteśmy pozytywnie nastawieni i w bojowych nastrojach. Mam nadzieję, że będzie to dla nas udana inauguracja sezonu. Liczymy także na mocne wsparcie kibiców. Do zobaczenia na odcinkach!”

Federacja Fight Exclusive Night przez cały sezon będzie partnerem zespołu Marcin Górny / Zbigniew Cieślar Rally Team. Jego sponsorami są również ZAP Sznajder Batterien S.A, Tor Kartingowy Zyg-Zak, Kebab Ahmed, TeehonLED Polska, Buzzer – sportowe układy wydechowe, MSP Competition i Buchti.pl. Patronem medialnym zespołu jest Radiem ESKA Beskidy.

Drugą ekipą, na której samochodzie pojawią się w tym sezonie rajdowym logotypy Fight Exclusive Night, jest Pol-Aba Rally Team z Arturem Banasiewiczem za kierownicą i Pawłem Drahanem w fotelu pilota. Zespół startuje Subaru Imprezą w klasie Open N.

FEN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.