STSport

Podczas UFC 142 w Rio de Janeiro nie dojdzie do pojedynku miedzy dwoma Brazylijczykami – Fabio Maldonado a Caio Magalhaesem. Ten pierwszy doznał kontuzji żeber podczas treningu. To oficjalna informacja potwierdzona zarówno przez federację jak i managera zawodnika.

To miała być trzecia walka Fabio Maldonado na UFC. Swoją pierwszą, podczas UFC 120 z Jamesem McSweeneyem wygrał przez TKO. W kwietniu 2011 roku, podczas UFC The Ultimate Fighter 13 Finale przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów z Kylem Kingsburym. Warto odnotować, że była to jego pierwsza porażka od października 2007 roku. Od tamtego czasu miał świetną passę 11 kolejnych wygranych.

Czarne chmury nad walką Maldonado zbierały się już od dawna. Jego pierwotnym przeciwnikiem miał być Bułgar – Stanislav Nedkov. Ten jednak nie mógł przyjechać na galę z powodów problemów z wizą. Szybko więc zakontraktowano dla niego 24-letniego Brazylijczyka – Caio Megalhaesa. Byłby to dla niego debiut w UFC, dotychczas stoczył 5 pojedynków – wszystkie wygrał. W związku z kontuzja Maldonado, nie wiadomo, kiedy młodzian zadebiutuje.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.