STSport

Evander Holyfield (44-10-2, 29 KO)  na dobre zawiesił rękawice na kołku.

Evander Holyfield vs.Ray Mercer

– Nie wyjdę już do ringu, skończyłem z tym. Kliczkowie nie chcą ze mną się spotkać, a ja nie chcę robić tego, czego oni ode mnie wymagali. Chcieli bym najpierw zmierzył się z kilkoma innymi zawodnikami, podczas gdy ja chciałem tylko walki z nimi. Zresztą ci młodzi nawet nie wiedzą jak boksować –

– Zdałem sobie sprawę, że Kliczko nie stanie ze mną do pojedynku. Był jeszcze inny mistrz, Aleksander Powietkin. On się zgodził, by nagle powiedzieć „Nie”, wybierając opcję z Kliczką. Wtedy zrozumiałem, że to koniec – kontynuował blisko 52-letni medalista olimpijski z Los Angeles (1984)!

– Fakt iż nie dojdzie do spotkania z Kliczką trochę we mnie siedzi. Zdałem sobie bowiem sprawę, że mam odpowiedni styl by go pokonać, jego i jego brata Witalija, gdy ten jeszcze występował. Oni walczą trochę amatorsko, czyli ciosami prostymi biją z daleka, a blisko łapią rywala i klinczują. Ja przedarłbym się do półdystansu – przekonuje pogromca takich legend jak George Foreman, Larry Holmes, Michael Moorer czy Mike Tyson.

– Jeśli nie bije się ciosów na korpus, wówczas oni mogą walczyć tak jak walczą. A nawet gdyby mnie klinczowali, natychmiast odpowiadałbym mocnymi hakami w okolice żeber. Odechciałoby się im klinczów – stwierdził Holyfield,

 – Nie wińcie jego za to, że waga ciężka jest taka słaba. On się już rozprawił z konkurencją, a skoro nie trzeba wprowadzać żadnych udoskonaleń, to wciąż robi to samo – zakończył legendarny pięściarz.

Categories: Boks, Sporty walki 0 like

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.